Cime 2 kvartál 2024

Brněnský developer postaví v Chorvatsku byty za 405 milionů Kč

Brno 27. ledna (ČTK) - Brněnská developerská společnosti Domoplan ze skupiny Fipox bude v Záhřebu stavět energeticky soběstačné byty za 17 milionů eur, tedy v přepočtu 405 milionů korun. Domoplan o tom informoval v tiskové zprávě. Firma, která v Brně staví několik rezidenčních projektů, v Chorvatsku plánuje stavět ještě prázdninové resorty na ostrovech Hvar a Pag.

Rezidenční projekt Samobor, který bude stát v rozvíjející se části Záhřebu, se skládá ze šesti viladomů, které nabídnou celkem 100 bytů. "Každý z bytů bude mít svůj balkon nebo terasu, veškeré parkování pro rezidenty je situováno do podzemních garáží. Vlastní energetická soběstačnost bude zajištěna pomocí fotovoltaiky s akumulací a tepelnými čerpadly, projekt by měl mít i vlastní distribuční soustavu," uvedl Michal Augustýn z chorvatské divize Domoplanu. Území má podle něj dobrou dopravní obslužnost a napojení na dálnici. Stavba má začít příští rok a hotová má být v roce 2025.

Developerská společnost, která od loňského roku patří do skupiny Fipox, v Brně momentálně staví pět bytových projektů, připravuje bytový projekt v Brandýse nad Labem a buduje dva horské resorty v Jeseníkách.