Komatsu potřebu bagr

BrikkApp spouští autoinvest. Má udělat mikroinvestování ještě dostupnější

Crowdfundingová realitní platforma BrikkApp spouští novou funkci autoinvest. Ta investorům umožní využívat automatizované investování řízené algoritmy, podle požadovaných investičních kritérií. Novou funkcí zakladatelé BrikkApp reagují na aktuální situaci na trhu, kdy chtějí investiční svět ještě více zpřístupnit. Autoinvest bude možné využít ve dvou verzích. V realitním crowdfundingu jde zatím o zcela unikátní službu a BrikkApp s ní přichází podle dostupných informací jako první v České republice.

„Rok na trhu nám ukázal, že lidé mají o mikroinvestování zájem. Zároveň ale cítíme i potřebu, kdy lidé chtějí investovat, ale nechtějí procházet detail každé investiční příležitosti. Právě tito uživatelé ocení novou funkci autoinvest,“ představuje Jan Večerka, zakladatel a CEO aplikace BrikkApp, brikkapp.cz.

Jednoduchá cesta k pasivnímu příjmu

Investor si jednoduše navolí libovolnou částku a podmínky, za kterých chce investovat. Investovat je možné jak v českých korunách, tak eurech, přičemž minimální částka investice je 50 EUR nebo 1 000 Kč. Vše ostatní za něj obstará automat. Po celou dobu má možnost sledovat své portfolio v reálném čase a nastavení svého autoinvest upravit.

Nová funkce je dostupná ve dvou verzích. V rámci základní funkce ‚Easy autoinvest‘, může do každého z projektů investor vložit automaticky například 1 000 Kč. Touto cestou může maximálně diverzifikovat své portfolio. Pokročilejší verze ‚Expert autoinvest‘, umožní navolit tři kritéria – délku projektu, LTV (tedy z anglického „loan to value“, tzn. poměr všech dluhů vůči hodnotě nemovitosti) a preferovanou úrokovou míru. Jakmile se na platformě objeví příležitost odpovídající daným kritériím, autoinvest na ni přidělí stanovenou částku. Na poli realitního crowdfundingu v Čechách půjde o unikátní službu.

„Stejně jako samotná platforma BrikkApp, i nová funkce je uživatelům dostupná bez jakýchkoliv poplatků. Stačí se pouze registrovat, zadat základní osobní údaje a ihned můžete začít investovat,“ říká Večerka, zakladatel a CEO aplikace BrikkApp, brikkapp.cz.

Realitní crowdfunding

Realitního crowdfunding je skvělý nástroj, díky němuž mohou lidé využívat investiční příležitosti, které byly dříve přístupné pouze velmi bohatým jednotlivcům. BrikkApp umožňuje Investorům participovat na výnosů z realitních projektů z České republiky, Rakouska, Německa, Nizozemí, Velké Británie a Lotyšska. Výnos se obvykle pohybuje mezi 6 až 12 procenty. Výhodou realitního crowdfundingu je, že investice je kryta fyzickým aktivem, které má vždy hodnotu. Z tohoto důvodu je riziko absolutní ztráty vložené investice velmi nízké.