Komatsu potřebu bagr

Břeclav chystá rekonstrukci domova seniorů za 78 milionů korun

Břeclav 13. prosince (ČTK) - Břeclav připravuje rekonstrukci domova seniorů za 78 milionů. Získala na ni dotaci 58 milionů z ministerstva práce a sociálních věcí. Novinářům to dnes řekl místostarosta Břeclavi Richard Zemánek (KDU-ČSL). Podle něj je v domově kolem 200 klientů a je jedním z největších v kraji. S rekonstrukcí se počítá v roce 2023.

Zřizovatelem domova je město. "Domov se začal stavět v roce 1974. Některé věci jsou nevyhovující. Připravili jsme proto projekt rekonstrukce, která se dotkne vnitřků, rozestavění pokojů, elektroinstalace, vodoinstalace, ale také prvků požární bezpečnosti," uvedl Zemánek.

Podle něj město dostalo z ministerstva práce a sociálních věcí na opravy domova dosud nejvyšší dotaci. Z celkových nákladů 78 milionů pokryje 58 milionů právě dotace. Zbytek zaplatí město.

Před rokem domov začal využívat novou přístavbu s moderní kuchyní, garážemi a sklady za více než 100 milionů korun. Přes 70 milionů dalo tehdy město, přes 40 milionů ministerstvo práce a sociálních věcí.