Břeclav čekají dopravní komplikace kvůli opravě průtahu městem

Břeclav 14. července (ČTK) - Oprava hlavního tahu Břeclaví, silnice I/40 v části Hlavní ulice, zkomplikuje v létě na dva týdny dopravu ve městě. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) bude v úseku mezi ulicí Jana Skácela a vjezdem na sídliště Na Valtické opravovat povrch silnice. Novinářům to dnes řekl starosta Břeclavi Svatopluk Pěček (ANO).

"Přesný termín zahájení zatím neznáme, ale jsme s ŘSD domluvení, že oprava začne co nejdřív, předpokládám, že do konce července. Okolo stavby by se mělo jezdit jedním pruhem, náhradní trasa povede Záhumní ulicí, bohužel není jiná možnost," uvedl Pěček.

Až ŘSD dokončí opravu povrchu, začne další rozsáhlá rekonstrukce, která ovlivní dopravu ve městě. Vodovody a kanalizace Břeclav (VaK) na začátku letošního roku zjistily, že kanalizace pod povrchem ulice 17. listopadu je v havarijním stavu.

"Je to kanalizace z roku 1910 a právě kvůli jejímu stavu docházelo v minulosti i k haváriím. Oprava začne v srpnu a potrvá do listopadu nebo prosince. Práce budou probíhat ve třech etapách, první začne u mostu směrem ke kulturnímu domu, aby bylo možné co nejdřív obnovit dopravu z mostu na Komenského nábřeží. Pak budou následovat další dvě etapy," přiblížil Pěček.

Břeclav čekají i další práce na hlavním tahu, na třídě 1. máje bude ještě o letošních prázdninách ŘSD budovat odbočovací pruh do ulice Jana Skácela. Na místě se v současnosti za auty odbočujícímu vlevo tvoří dlouhé kolony.

ska hj