husqvarna

Bohumín začal s obměnou dalších autobusových přístřešků

Bohumín (Karvinsko) 2. dubna (ČTK) - Bohumín na Karvinsku začal s obměnou dalších šesti autobusových čekáren ve městě. Cílem modernizace je sjednotit vzhled čekáren a zpříjemnit lidem cestování městskou hromadnou dopravou. ČTK to řekla mluvčí radnice Jana Končítková.

Po dokončení prací bude mít město zhruba třetinu z 44 zastávek v jednotném designu. Aktuální úpravy přijdou na 1,4 milionu korun. Práce v těchto dnech začaly demolicí původních přístřešků. Nové tvoří kovová konstrukce v šedé barvě s rovnou střechu a prosklenými stěnami. Jsou pod nimi lavičky i odpadkové koše.

"Bohumín postupně dává autobusovým čekárnám ve městě jednotnou podobu, ať už renovací, nebo kompletní výměnou těch zastaralých. Aktuálně pracuje na stavbě šesti nových přístřešků v centru a v městské části Skřečoň," uvedla mluvčí.

Podle ní jde o místa, která obměnu potřebovala nejvíce. Například přístřešek zastávky U Haladů patřil k jedné ze čtyř posledních zděných čekáren ve městě. Novou podobu dostanou i autobusové čekárny na zastávkách Rockwool, Nová Ves Pramen, a také v ulicích Okružní, Jateční a Bezručova. Obměna přístřešku by měla být dokončena do několika týdnů.

S renovací a obměnou chce město pokračovat i v následujících letech. Kromě toho město podle mluvčí dělá i pravidelnou celoroční údržbu autobusových zastávek. Dvakrát ročně také zajišťuje omytí přístřešků tlakovým čištěním.