husqvarna

Bohumín pokračuje v zateplování domů, letos za zhruba 40 milionů korun

Bohumín (Karvinsko) 30. července (ČTK) - Bohumín na Karvinsku letos zatepluje osm městských bytových domů. Do zvýšení komfortu bydlení vloží téměř 40 milionů korun. Peníze investuje nejen do úprav fasád, ale i oprav balkónů, střech a vstupních prostor, řekla ČTK mluvčí radnice Jana Končítková.

Proměna bytových domů na některých místech Bohumína už začala, jinde se připravuje. Město si od úprav slibuje především nižší energetickou náročnost staveb, což by nájemníkům mohlo přinést úspory. "V současnosti se opravují dva domy ve Štefánikově ulici nedaleko střední školy. V nejbližších dnech odstartují ve stejné lokalitě práce na dalších dvou domech," uvedla vedoucí odboru správy domů bohumínské radnice Kateřina Pálková.

Dělníci v příštích měsících zateplí také čtyři vchody bývalé nemovitosti Residoma v blízkosti křížení tř. Dr. E. Beneše a Štefánikovy ulice. Dělníci se ale nezaměří jen na zateplení fasád, obyvatelům tamních bytů také opraví balkóny a vymění na nich zábradlí, nové budou také střechy opravovaných budov. "U šesti revitalizovaných domů zároveň plánujeme úpravy vstupních prostor. Nájemníci se dočkají nových vstupních dveří se schránkami," doplnila Pálková.

Do hromadných oprav městských domů investuje radnice už několik let. Podle mluvčí postupné zateplování bytového fondu město vnímá jako způsob, jak nejefektivněji pomoci šetřit peníze nájemníků, a to zvláště v době, kdy ceny energií výrazně rostou. "Kromě zateplování bychom peněženky nájemníků rádi chránili také například úspornými opatřeními v osvětlení společných prostor," doplnil místostarosta Igor Bruzl (ČSSD).

Bohumín vlastní 4260 bytů a je největším poskytovatelem bydlení ve městě, které má přes 20.000 obyvatel. Do zateplování a souvisejících úprav plánuje v příštím roce vložit obdobnou částku jako letos.