Cime 3 kvartal 2024

Bezplatnou pomoc se stavebním řízením využilo na jihu Moravy přes 31.000 lidí

Brno 28. července (ČTK) - Bezplatnou službu UtilityReport využilo v Jihomoravském kraji od jejího spuštění přes 31.000 lidí. Služba usnadňuje agendu spojenou se stavebním řízením a zjednodušuje podání žádosti o vyjádření k existenci inženýrských sítí. Kraj s ní přišel loni v říjnu. V tiskové zprávě to dnes uvedl Petr Holeček z odboru kanceláře hejtmana.

UtilityReport slouží jako elektronická hromadná podatelna, ve které zájemce vyplní formulář o čtyřech krocích potřebný pro vytvoření žádosti o vyjádření k existenci sítí. Hromadná žádost je pak vygenerovaná pro všechny relevantní správce inženýrských sítí a většině z nich se rovnou elektronicky odešle.

"Díky této jedinečné službě si lidé ulehčí mnohdy zdlouhavé, těžkopádné a administrativně náročné úkony," uvedl vedoucí krajského odboru informatiky Miroslav Vacula.

Každý měsíc službu využije podle Holečka okolo 3000 uživatelů. Nejvíce, a to přes 4000 lidí, tuto elektronickou hromadnou podatelnu využilo letos v únoru a květnu. Podstatné je, že pro správce inženýrských sítí, kteří prozatím neumožňují příjem žádostí elektronickou formou, služba vygeneruje soubory PDF pro možnost vytištění a odeslání poštou. Dostupná je na adrese: site.jmk.cz.

Služba funguje i v jiných krajích či městech. Nabízí ji například Karlovarský, Plzeňský či Zlínský kraj.