Cime 3 kvartal 2024

Benešov připravuje výstavbu v areálu bývalých Táborských kasáren

Benešov 5. ledna (ČTK) - Benešov připravuje změnu územního plánu, která umožní další rozvoj areálu bývalých Táborských kasáren. Zastupitelé by ji měli schvalovat v dubnu. V areálu někdejších kasáren je třeba ještě zbourat některé objekty, developeři by pak na tomto území mohli vybudovat byty, řekl ČTK místostarosta Roman Tichovský (ODS).

Město dalo už dříve část budov odstranit, musí v tom ale ještě pokračovat. "Máme tam ještě na zbourání tři objekty. Měli bychom je zbourat a materiál recyklovat, abychom to území měli připravené pro další zástavbu," uvedl Tichovský.

V areálu se podle něj počítá s bytovými domy i individuální výstavbou a také občanskou vybaveností. Vzniknout by tam měla i škola a školka nebo sportoviště. "Předpokládáme, že na výstavbě se budou developeři finančně podílet," dodal místostarosta. Stavět by se mělo po částech, v jednom z objektů by mělo být i městské bydlení.

V části pětadvacetihektarového areálu začala už dříve bytová výstavba, která se řídí regulačním plánem. Tento dokument umožňuje vznik bytových a rodinných domů, školy, smíšené výstavby, sportovišť či parku. Zároveň se pracuje na územní studii, kterou chce město využít pro změnu územního plánu. Územní studie má nahradit regulační plán v části, kde ještě výstavba nezačala. Cílem je podle radnice lepší využití celého území kasáren.

Bývalé vedení Benešova chtělo v chátrajícím brownfieldu, který kdysi město převzalo od armády, postavit zábavní centrum typu Mirákula, Techmanie nebo Legolandu, což mělo posílit turistický ruch. Současné vedení radnice to odmítá.