Komatsu potřebu bagr

Benešov pokračuje v bourání starých objektů v areálu Táborských kasáren

Benešov 2. června (ČTK) - Benešov pokračuje v bourání starých objektů v areálu bývalých Táborských kasáren. Je potřeba odstranit budovy, které by mohly být nebezpečné pro chodce. Demoliční práce vyjdou město zhruba na tři miliony korun, řekl dnes ČTK místostarosta Roman Tichovský (ODS).

Město už dalo zbourat starou trafostanici a nyní se chce zaměřit na zděné objekty v zadní části areálu, některé z nich jsou už značně poškozené. Demolice má podle místostarosty předejít tomu, že budovy na někoho spadnou. "Občané, kteří bydlí vedle, tam chodí venčit psy. Chodí si tam hrát děti," upozornil Tichovský. Kasárny byly v minulosti také útočištěm bezdomovců.

V části pětadvacetihektarového areálu začala už dříve bytová výstavba, která se řídí regulačním plánem. Tento dokument umožňuje vznik bytových a rodinných domů, školy, smíšené výstavby, sportovišť či parku. Zároveň se pracuje na územní studii, kterou chce město využít pro změnu územního plánu. Územní studie má nahradit regulační plán v části, kde ještě výstavba nezačala. Cílem je podle radnice lepší využití celého území kasáren.

Bývalé vedení Benešova chtělo v chátrajícím brownfieldu, který kdysi město převzalo od armády, postavit zábavní centrum typu Mirákula, Techmanie nebo Legolandu, což mělo posílit turistický ruch. Současné vedení radnice to odmítá.