husqvarna

Benešov chce letos vybudovat dvoupodlažní parkoviště za 30 milionů Kč

Benešov 11. ledna (ČTK) - Benešov chce vybudovat dvoupodlažní parkoviště v Bezručově ulici. Náklady jsou kolem 30 milionů korun, město má na akci vydané stavební povolení a jsou hotové přeložky sítí. Půjde o jednu z největších letošních investic, další velkou akcí bude půdní vestavba ve škole Na Karlově, řekl dnes ČTK místostarosta Roman Tichovský (ODS).

Cílem výstavby v Bezručově ulici je zlepšit parkování na sídlišti. Kvůli nedostatku místa odstavená auta často ohrožují průjezd vozidel hasičů a záchranné služby. Město v této ulici postavilo tři dvoupodlažní parkovací domy na místě původních parkovišť už v minulosti, počet parkovacích míst se díky tomu zdvojnásobil. Nyní vybuduje ještě čtvrtý objekt poblíž Vlašimské ulice.

Sedmnáctitisícový Benešov chce letos investovat také do oprav komunikací, v plánu má například rekonstrukci Husovy a Žižkovy ulice. Počítá i s výstavbou skateparku a investicemi do škol. Díky půdní vestavbě ve škole Na Karlově vzniknou čtyři nové učebny.

Město vstoupilo do letošního roku s rozpočtovým provizoriem, řádný rozpočet by zastupitelé měli projednat v únoru. Na loňský rok měl Benešov schválený rozpočet s příjmy 474 milionů korun a výdaji 541 milionů Kč. Schodek 67 milionů korun pokryl ze zůstatku minulých let.