Cime 3 kvartal 2024

Benešov chce investovat 37 mil. Kč do školy Na Karlově, žáci získají nové učebny

Benešov 27. ledna (ČTK) - Benešov chce investovat do Základní školy Na Karlově, díky půdní vestavbě žáci získají nové učebny. Součástí akce budou i bezbariérové úpravy a instalace výtahu. Náklady jsou 37 milionů korun, většinu by měla pokrýt dotace. Půjde o letošní největší investici ve městě, řekl dnes novinářům místostarosta Roman Tichovský (ODS).

"Požádali jsme o dotaci. Předpokládám, že ji dostaneme, a měli bychom před prázdninami zahájit stavební úpravy," uvedl místostarosta.

Práce jsou naplánované od června do srpna příštího roku. Díky půdní vestavbě ve škole vznikne pět nových odborných učeben, dva kabinety a sociální zázemí. Zařízení bude moci navštěvovat více dětí. Schválená kapacita sice zůstane 600 míst, tolik dětí by se ale nyní podle Tichovského do školy nevešlo. Reálně jich tam dochází přes 400.

Kromě půdní vestavby Na Karlově chce více než šestnáctitisícové město letos investovat i do oprav ulic a vodohospodářské infrastruktury a do obnovy bytového fondu. Začít by měly také projektové práce k plánované rekonstrukci hotelu Pošta a stavbě školy v areálu bývalých Táborských kasáren.