husqvarna

Benátky nad Jizerou zahájily tendr na přístavbu nad centrem komplexní péče

Benátky nad Jizerou (Mladoboleslavsko) 8. listopadu (ČTK) - Benátky nad Jizerou na Mladoboleslavsku chtějí příští rok začít s budováním přístavby nad městským centrem komplexní péče. Nové patro bude sloužit jako zázemí pro pečovatelskou službu, vznikne i šest nových pokojů. Součástí stavebních úprav bude i nový výtah a fotovoltaické panely. Na část investice za téměř 24 milionů korun má město dotaci z ministerstva práce a sociálních věcí a od nadačního fondu Škoda Auto. Město v pondělí zahájilo tendr, řekl dnes ČTK starosta Benátek nad Jizerou Karel Bendl (ODS).

"Větší část nově vzniklého patra bude pro personál, zvlášť během covidu se jeho počet zvýšil a chybí jim zázemí, ale vznikne i dalších šest pokojů pro klienty a odpočinková zóna," řekl Bendl. Výtah i plochá střecha panelové budovy centra podle něj vyžadují opravy. Město počítá také s novým opláštěním s dřevenými prvky a terasou, kterou budou využívat klienti i personál. Instalací fotovoltaických panelů chce město do budoucna snížit náklady na energie.

Práce by podle Bendla mohly začít příští rok. "Ideálně v létě, kdy mohou být klienti také na zahradě, protože nechceme výrazně narušit chod centra," doplnil starosta. Podmínkou pro stavební firmu je to, že pro práci na přístavbě musí používat venkovní pracovní výtah.

Městské centrum komplexní péče nabízí několik sociálních služeb pro seniory, například domov pro seniory, denní stacionář nebo pečovatelskou službu. V červnu dokončilo město rekonstrukci přilehlé zahrady, kterou využívají i klienti sousedního domova seniorů U Anežky.