Komatsu potřebu bagr

Benátky nad Jizerou mají studii na úpravy Okresního domu na náměstí

Benátky nad Jizerou (Mladoboleslavsko) 8. července (ČTK) - V Benátkách nad Jizerou na Mladoboleslavsku připravují úpravy takzvaného Okresního domu na Husově náměstí. Majitelem budovy, která je v nevyhovujícím stavu, je město. Pro další využití architektonicky hodnotné stavby z roku 1926 si nechalo připravit studii. Vzniknout by zde mohly například dvě až tři třídy základní školy, zvýšily by kapacitu nedaleké základní školy, řekla ČTK za město Petra Hofmanová.

"V současné době je zde pobočka České pošty, zubní ordinace a sedm nájemních bytů," řekla Hofmanová. Pro případné financování stavby by podle ní město využilo vlastní zdroje, příspěvek z Nadačního fondu Škoda Auto a vhodnou dotaci, o kterou by radnice žádala až s hotovým projektem. "Podnět na nové třídy byl podán ředitelem školy ZŠ Husovo náměstí. V současné době je kapacita školy 500 žáků, je podaná žádost o navýšení na 530 žáků," doplnila Hofmanová.

Studii uhradil Nadační fond Škoda Auto. "Konečný projekt pro revitalizaci zatím nebyl vybrán, nejsou tedy vyčísleny finální náklady, ale řádově se budou pohybovat v desítkách milionů korun," řekla za fond Michaela Celárková. Pokud půjde vše dobře, s rekonstrukcí by se podle ní mohlo začít letos. Modernizace by měla v budoucnu umožnit víceúčelové využití budovy.

Okresní dům v Benátkách nad Jizerou navrhl architekt Jiří Kroha. V Mladé Boleslavi je například autorem návrhu budovy dětské nemocnice a střední průmyslové školy.