Cime 2 kvartál 2024

Běchovice a Dolní Měcholupy dostanou od Prahy dotace na bezbariérové přístupy

Praha 25. května (ČTK) - Pražské radnice v Běchovicích a Dolních Měcholupech dostanou v součtu od magistrátu dotaci zhruba 2,6 milionu korun. Peníze jsou určeny na vybudování bezbariérových přístupů na běchovickou radnici a dolnoměcholupského domu s pečovatelskou službou. Vyplývá to z dokumentu, který dnes projednal dopravní výbor magistrátu. Dokument ještě ve čtvrtek projednají městští zastupitelé.

V případě Běchovic se jedná o peníze na úpravu vnitřních prostor budovy radnice tak, aby byly plně bezbariérové. Městská část má již všechna potřebná povolení a dokončena je první etapa úprav. Původně radnice dostala od magistrátu dotaci tři miliony korun, která byla nyní kvůli rostoucím cenám na stavebním trhu navýšena o 2,5 milionu Kč.

Radnice v Dolních Měcholupech za magistrátní peníze vybuduje výtah v domě s pečovatelskou službou v ulici Čs. tankistů. Dům slouží seniorům se zhoršenou a špatnou pohyblivostí. "Výtah by jim prodloužil soběstačnost, usnadnil cestu ven z domu," píše se v žádosti radnice. Možnost vyjít by tak zmírnila riziko izolovanosti a vyčlenění ze společnosti. Na stavbu tak městská část dostane od města 103.000 korun.

Peníze magistrát vezme z původně plánované částky vyčleněné na stavbu záchytného parkoviště P+R v Uhříněvsi, kdy radnice dosud magistrátu nepředala projekt a peníze by tak podle dokumentu letos zůstaly nevyužity a případné další práce na projektu změna využití částky neohrozí.