Komatsu potřebu bagr

Bazén v Nymburce by se mohl začít stavět do léta, radní vybrali firmu

Nymburk (ČTK) - Stavba nového krytého bazénu v Nymburce u zimního stadionu by mohla začít v květnu nebo červnu. Radní města vybrali stavební firmu Hochtief CZ, která má bazén postavit za 389 milionů korun bez DPH. Schválit ji musí 22. března ještě zastupitelé. ČTK to dnes řekl starosta Tomáš Mach (Nymburk s klidem).

"Výběrové řízení trvalo několik měsíců, během kterých došlo i k několika změnám, jako radní jsme schválili stavební společnost a zastupitelům předkládáme doporučení k uzavření smlouvy. Vše se pak bude odvíjet od termínu jejího podpisu. Aktuální harmonogram ve smlouvě počítá se 14 měsíci realizace, pokud půjde vše dobře, začít by se mohlo v květnu nebo červnu," řekl Mach.

V areálu by měl být bazén s šesti plaveckými drahami, wellness a dětský bazén. Původní návrh počítal rovněž s 90 metrů dlouhým toboganem a relaxačním bazénem s průplavem do venkovního prostoru. Součástí stavebních prací je i vybudování parkoviště, přístupových silnic, sítí, veřejného osvětlení a dalších prvků v okolí. Město bude na investici čerpat úvěr.

Stavbu bazénu připravoval Nymburk několik let. Z původně plánované rekonstrukce nynějšího bazénu za nemocnicí město ustoupilo a vznikl nový projekt. Město bude na investici čerpat úvěr.