Komatsu potřebu bagr

Babiš bude opět jednat s Hřibem o pozemcích a dopravních stavbách

Praha 28. července (ČTK) - Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes opět sejde s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) a dalšími zástupci města ohledně plánovaných směn pozemků a účasti státu na velkých dopravních stavbách v metropoli, jako je vnitřní okruh nebo metro D. Naposledy se podobná schůzka uskutečnila koncem června, tehdy na ní padlo, že by dostavbu vnitřního okruhu mohl od města převzít stát. To by mělo být i jedním z hlavních témat dnešní schůzky.

Dopoledního jednání se podle informací ČTK zúčastní kromě premiéra a primátora také náměstci příslušných ministerstev a za město předseda Prahy Sobě Jan Čižinský, radní Milena Johnová (Prah Sobě), náměstek Petr Hlaváček (za TOP 09), radní Jan Chabr (TOP 09) a další. Po schůzce bude následovat tisková konference na pražském magistrátu.

Jedním z témat podobných schůzek dříve byla otázka městských pozemků v Letňanech, které chce Babiš využít pro stavbu areálu pro úředníky. Město za to v minulosti požadovalo 60 miliard korun na dostavbu vnitřního okruhu a další infrastrukturní stavby. Po minulém jednání však Hřib řekl, že se zdá jednodušší, aby město projekt dostavby dopracovalo a stát by poté převzal samotnou výstavbu. Dnes by se politici měli zabývat podrobnostmi dalšího postupu.