Auta chce ŘSD na dostavovaný obchvat Otrokovic pustit v červnu

Otrokovice (Zlínsko) 3. února (ČTK) - První automobily chce Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) pustit na dostavovaný obchvat Otrokovic na Zlínsku letos v červnu, od kdy by měl začít fungovat v omezeném režimu. Po lednové přestávce se na stavbě jeho jihovýchodní části díky příznivému počasí už znovu pracuje, sdělila dnes ČTK mluvčí ŘSD Lucie Trubelíková. Obchvat je součástí dálnice D55.

Stavba jihovýchodní části obchvatu Otrokovic začala v říjnu 2018, severovýchodní úsek je v provozu už od roku 2006. Práce se dočasně zastavily v polovině loňského prosince, po lednové přestávce se dělníci v těchto dnech na staveniště znovu vrátili. Podle referenta stavby Pavla Dvořáka nyní dokončili betonáž dálničního mostu. "Pokud bude počasí nadále příznivé, chceme se věnovat výstavbě protihlukové zdi, dokončení kanalizace a říms opěrné zdi," uvedl Dvořák.

Loňské práce na stavbě jihovýchodního obchvatu nezpomalila ani nepříznivá epidemická situace, uvedl ředitel zlínské správy ŘSD Karel Chudárek. Po svém otevření bude obchvat sloužit pro tranzitní dopravu mezi Přerovem a Uherským Hradištěm a také Uherským Hradištěm a Zlínem. Přispěje tedy k mnohem menšímu dopravnímu zatížení takzvané Kvítkovické křižovatky poblíž centra Otrokovic. "Související dopravní omezení spojená se spuštěním omezeného provozu obchvatu ještě řidičům včas sdělíme," uvedla Trubelíková.

Úplné dokončení stavby a zahájení plného provozu jihovýchodní části obchvatu předpokládá ŘSD letos na podzim. Náklady na jeho výstavbu přesáhnou 710 milionů korun bez DPH. Dostavovaná část obchvatu Otrokovic bude dlouhá zhruba 3,1 kilometru. Z města má dálnice D55 v budoucnu mířit dále směrem k Uherskému Hradišti a k dálnici D2 u Břeclavi.