Mercedes

Aš chce nabídnout obyvatelům stavební parcely i byty za zvýhodněné ceny

Aš (Chebsko) 21. února (ČTK) - Aš na Chebsku chce nabídnout obyvatelům nové kvalitní bydlení, připravuje několik pozemků pro výstavbu rodinných domů i nové byty. Podle starosty Dalibora Blažka (Místní) eviduje radnice zvýšený zájem právě o stavební parcely, nabídnout je chce za zvýhodněné ceny. Záměrem radnice třináctitisícového města je také výstavba nejméně 90 bytů zhruba za 150 milionů korun.

Plánem Aše je zastavět město a přilákat nové obyvatele, zejména mladé rodiny. Před realizací je nyní výstavba osmi stavebních parcel ve Slunečné ulici. Výstavba komunikace a inženýrských sítí vyjde město na sedm milionů korun. V plánu je také výstavba pozemků v místní části Mokřiny, kde by mělo vzniknout 15 parcel.

Další připravovanou lokalitou je Tkalcovská ulice, v níž plánuje devět stavebních parcel. Nabízet je chce radnice ještě letos. Stavební práce zhruba za 12 milionů korun by měly začít o rok později. Pozemky chce radnice nabízet za zvýhodněných 650 korun za metr čtvereční. Nabízená částka podle starosty nepokryje celkové náklady, na výstavbu přispěje i město v rámci podpory bytové výstavby.

V letošním roce bude Aš nabízet také 39 nových bytů. "Myslíme si, že to budou hezké byty na pěkných lokalitách. Byty budou jak pro lidi, kteří jsou nízkopříjmoví, například matky samoživitelky,tak pro lidi, které Aš potřebuje, učitele, policisty, hasiče či zdravotníky," řekl Blažek.

Několik bytů chystá radnice v bývalé průmyslové škole Gustava Geipela, která se nyní opravuje. Další byty se připravují v bývalé ubytovně v Nedbalově ulici. Podle projektu zde vznikne 27 bytů za necelých 50 milionů korun. Plánem je byty nabízet za výhodné nájemné. V majetku města je v současné době necelých 250 bytových jednotek.