Cime 2 kvartál 2024

Aš čeká letos velká rekonstrukce průtahu městem za 150 milionů korun

Aš (Chebsko) (ČTK) - Aš na Chebsku čeká velká rekonstrukce průtahu městem téměř za 150 milionů korun. Tříkilometrový úsek dostane nový povrch, odvodnění, další parkovací stání či chodníky. Stavební práce začnou letos a s jejich dokončením se počítá v příštím roce. Řidiči i místní obyvatelé musí počítat s dopravním omezením, informoval ČTK náměstek hejtmana Karlovarského kraje Dalibor Blažek (Místní).

"Tato investiční akce se připravuje asi pět let. Jedná se téměř o tříkilometrový úsek od kruhového objezdu Nový Žďár až po vrchní část města. Modernizace silnice by měla stát zhruba 145 milionů korun, přičemž uvidíme, co nám ukáže výběrové řízení," řekl Blažek

Stavební práce se budou týkat ulic Hlavní a Chebská i křižovatky mezi Aší a městskými částmi Nebesa a Mokřiny. Začít by měly poté co kraj vybere zhotovitele, pravděpodobně ještě na jaře. Investor, kterým je Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje, financuje akci z Integrovaného regionálního operačního programu. Na letošek má připravených 45 milionů korun. Na investici se podílí také Aš, a to 21 miliony korun. Město zaplatí chodníky, parkovací stání a veřejné osvětlení.

Stavbaři kompletně vymění vozovku. Ke zvýšení bezpečnosti pěšího provozu přispějí nové přechody pro chodce. Ačkoli na řidiče i chodce čeká po dobu stavby omezení, silnice bude vždy částečně průjezdná.