Komatsu potřebuju bagr

Areál RC Tatra Smíchov se dočká rekonstrukce za 100 milionů Kč

Praha 21. září (ČTK) - Pražský sportovní areál Rugby Club Tatra Smíchov se dočká kompletní rekonstrukce. ČTK to dnes sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Náklady činí předběžně 100 milionů korun, za které se opraví například tribuna, šatny i plocha. Pražští radní na pondělním zasedání odsouhlasili podání žádosti o dotaci od Národní sportovní agentury, od které chce město získat až 40 milionů korun. Praha si v minulosti vytvořila plán rozvoje sportovní infrastruktury na roky 2021 až 2032.

"Současná podoba sportovního areálu je zastaralá a neodpovídá standardům moderních sportovišť, a to jak svojí kapacitou, tak zejména úrovní vybavení pro sportovce i jejich fanoušky," uvedl radní Vít Šimral (Piráti).

Sportovní areál se nachází na pražském Smíchově v lokalitě Císařka nedaleko Strahovského stadionu. Cílem obnovy je vytvořit sportovní centrum s parametry splňujícími požadavky pro pořádání mezinárodních utkání. "Jedná se o areál, jehož součástí je rugbyové hřiště, tribuna s kapacitou kolem 350 osob, venkovní tělocvična a zázemí klubu s šatnami a sociálním zařízením," sdělil radní Jan Chabr (TOP 09).

Kdy přesně rekonstrukce začne, není v tuto chvíli jasné. Stejně tak konečná cena oprav bude záviset například na vývoji cen na stavebním trhu nebo na výsledku výběrového řízení na stavební firmu.

Radní v minulém týdnu schválili stavbu a rozvoj dalších sportovišť. V plaveckém areálu Šutka v Praze 8 vznikne venkovní areál s novým bazénem a odpočinkovou zónou. U gymnázia Přípotoční v Praze 10 bude nová sportovní hala. Magistrát si nyní na obě stavby nechá vypracovat projekt. První stavba vyjde předběžně na 250 milionů korun a druhá na 450 milionů korun. Projekty město zařadí do svého rozpočtu na příští rok.