Komatsu potřebu bagr

AliExpress otevře logistické centrum v Polsku, obsluhovat má i zákazníky v Česku

Varšava 12. října (ČTK) - Čínská platforma pro elektronické obchodování AliExpress otevře v Polsku své první nezávislé logistické centrum ve střední a východní Evropě. Obsluhovat má i okolní země, včetně České republiky. Informovala o tom dnes agentura PAP.

Logistické centrum o rozloze 10.000 metrů čtverečních se nachází nedaleko města Lodž. Oficiálně zahájí provoz před 11. listopadem. Kromě Polska a Česka bude obsluhovat i klienty v Rakousku, na Slovensku a v Německu.

"Polsko je naším regionálním centrem ve střední a východní Evropě. Pro AliExpress tak bylo přirozenou investiční volbou pro první logistické centrum v regionu," uvedl generální ředitel pro střední a východní Evropu Gary Topp.

Spuštění centra umožní dodávky objednaného zboží v Polsku do tří dnů. V případě velkých měst, jako je Varšava, Lodž, Krakov a Katovice, bude možné dodat zboží do druhého dne.

AliExpress patří čínské internetové společnosti Alibaba. Platforma byla spuštěna v roce 2010 a kromě Číny je velmi populární v Rusku, ve Spojených státech, Brazílii, Španělsku a ve Francii. Rádi na něm nakupují i Češi. V srpnu 2019 AliExpress otevřel první kamennou prodejnu v Evropě, a to poblíž Madridu.