Komatsu potřebu bagr

Akcionáři s Immo odsouhlasili zrušení maximálního počtu hlasovacích práv

Vídeň 1. června (ČTK) - Akcionáři rakouské realitní společnosti s Immo se vyslovili pro zrušení ustanovení, podle kterého nesmí mít žádný akcionář této rakouské firmy bez ohledu na výši svého majetkového podílu na hlasovacích právech podíl vyšší než 15 procent. Souhlas se zrušením vyjádřilo 98,44 procenta přítomných, uvedla společnost. Zrušení požadovala realitní firma CPI Property Group (CPIPG) českého miliardáře Radovana Vítka.

Představenstvo nyní podá návrh na zápis změny stanov do obchodního rejstříku. Po nabytí účinnosti CPIPG učiní povinnou nabídku na odkup akcií, které ještě nevlastní, za cenu 23,5 eura (více než 580 Kč) za akcii.

CPIPG si zajistila v s Immo podíl 42,55 procenta a má zájem získat kontrolu nad s Immo. Transakci však ještě musí schválit maďarský antimonopolní úřad. CPIPG se dohodla s firmou s Immo na převzetí na začátku května.

S Immo investuje v EU, zaměřila se na hlavní města Rakouska, Německa a regionu střední a východní Evropy. CPIPG má také podíl 76,86 procent v rakouské realitní firmě Immofinanz, která vlastní reality v Rakousku, Německu, Česku, Polsku a Maďarsku.

CPI Property Group má sídlo v Lucembursku a s jejími akciemi se obchoduje na burze ve Frankfurtu nad Mohanem. Vlastní nemovitosti v Česku, Maďarsku, Polsku, na Slovensku, v Chorvatsku, ve Švýcarsku, dále ve Francii, Rumunsku, Rusku a Británii. Vítek vlastní v CPI Property Group 87,8 procenta. Podle časopisu Forbes je jedním z devíti českých dolarových miliardářů.