Komatsu potřebu bagr

Accolade postaví u Zdic průmyslový park za čtvrt miliardy korun

Zdice (Berounsko) 5. září (ČTK) - Česká investiční skupina Accolade postaví u Zdic na Berounsku průmyslový park za čtvrt miliardy korun. Budova vznikne přímo u exitu 28 plzeňské dálnice D5 a nabídne 12.100 metrů čtverečních průmyslové plochy k pronájmu. Se zahájením provozu se počítá do roku 2020, uvedla dnes společnost v tiskové zprávě.

"Průmyslový park Zdice připravujeme hlavně pro lehkou nerušivou výrobu, teoreticky ho může využít pro svoje zázemí i e-shop nebo logistika," uvedl spolumajitel Accolade Milan Kratina. V parku by mohly vzniknout až dvě stovky nových pracovních míst v provozu a další tři desítky v administrativě. Takový maximální počet vychází z požadavků obce v územním plánu. Developer ale předpokládá, že skutečný počet bude významně nižší díky investicím nájemců do automatizace a robotizace provozu.

Skupina zatím nemá konkrétního budoucího nájemce. Vzhledem ke své poloze budou nové prostory ideální pro výrobní společnost navázanou zejména na Bavorsko či dodavatele některého z producentů podél dálnice D5. "Abychom vůbec mohli začít nabízet prostory v budoucím parku, musíme mít nejdříve hotový celý povolovací proces, což zabere řádově rok až dva roky. Samotná stavba pak není delší než devět měsíců," uvedl ředitel rozvoje nových lokalit Accolade Jiří Stránský.

Kompletní rozloha parku bude 67.699 metrů čtverečních. Více než polovina má patřit zeleni a vlastní budova z celého území zabere jen 18 procent. Vznikne na pozemku, který Zdice v územním plánu vyčlenily pro průmyslovou zónu. Výhledově by na ni měla navázat další budova spolu s novou silnicí a cyklostezkou a také přípojky plynu a splaškové kanalizace pro obec Knížkovice.

Skupina Accolade nabízí v Česku a Polsku prostory ve 26 průmyslových parcích. Její haly si pronajímají například výrobce skladové techniky KION v Ostrově u Stříbra a firma Tchibo, která má v Chebu zázemí pro svůj e-shop s oblečením a doplňky. V Polsku je mezi klienty například firma Eurocash, která se specializuje na rychloobrátkové zboží.