Komatsu potřebu bagr

Accolade chystá v Kojetíně stavbu další haly, vzniknou stovky pracovních míst

Kojetín (Přerovsko)(ČTK) - Investiční skupina Accolade chystá v průmyslové zóně v Kojetíně na Přerovsku stavbu další haly. Má v ní být umístěna lehká výroba a skladovací prostory. Skupina zaslala do procesu posuzování vlivu staveb na životní prostředí EIA podklady ohledně plánované stavby. V hale postavené na pozemcích sousedících s novým distribučním centrem Amazon vznikne několik stovek pracovních míst. ČTK a Českému rozhlasu to řekl výkonný ředitel společnosti Accolade Milan Kratina.

"Dle našich předpokladů bychom mohli v ideálním případě získat územní rozhodnutí zhruba do poloviny příštího roku a do konce roku 2024 bychom mohli mít stavební povolení," řekl Kratina.

Z dokumentace pro EIA vyplývá, že plánovaná hala má na délku měřit 337 metrů a na šířku 109 metrů, zabere tak plochu více než 36.000 metrů čtverečních. Firma Accolade ji chce vybudovat na pozemcích s fotovoltaickou elektrárnou, která bude muset stavbě výrobní a skladovací haly ustoupit. V nové hale má být umístěna výroba vzduchotechniky pro střechy a fasády a také sklad konstrukcí pro ocelové montované haly. "Věříme, že moderní průmyslové prostory přivedou do Kojetína a jeho okolí další české a evropské společnosti. Naší ambicí je vytvořit v rámci druhé fáze průmyslového areálu nižší stovky nových pracovních míst z různých oborů," uvedl Kratina.

Firma Accolade si tuto část Kojetína vybrala kvůli jejímu dobrému dopravnímu napojení, přístupu k inženýrským sítím a také kvůli územnímu plánu, který tam umožňuje postavit výrobní a skladovací halu. "Navrhovaná lokalita všechny podmínky splňuje. Navíc je zde výborná dostupnost pro zaměstnance z okolních obcí," stojí v oznámení záměru.

Stavba sousedního robotického distribučního centra pro internetového prodejce Amazon, kterou financovala také skupina Accolade, byla v Kojetíně dokončena loni v létě. Projekt si vyžádal více než pět miliard korun. Hala stojí na pozemcích bývalých usazovacích nádrží cukrovaru. Společnost Amazon zprovoznila distribuční centrum v Kojetíně letos v červnu, nabrala už 1500 z plánovaných 2000 pracovníků. Náborová kampaň pokračuje a v závěru letošního roku by v kojetínském centru měl pracovat plný počet zaměstnanců. Celková rozloha haly pro společnost Amazon přesahuje 187.000 metrů čtverečních, její půdorys zabírá 51.000 metrů čtverečních.

Accolade Holding, a.s. působí v šesti evropských zemích, ve kterých investuje do infrastruktury pro podnikání světových značek především z e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. V Česku, Polsku, Německu, Španělsku, Nizozemsku a na Slovensku vlastní síť více než 50 industriálních parků o celkové hodnotě 2,65 miliardy eur (63 miliard korun). Skupina v současnosti dokončila komerční nemovitosti o rozloze více než 2,8 milionu metrů čtverečních, které pronajímá téměř 300 nájemcům z celého světa. Připravuje dalších více než 7,7 milionu metrů čtverečních. Accolade investuje také do revitalizace brownfieldů. Jejich podíl v portfoliu aktuálně tvoří přibližně jednu třetinu.