husqvarna

Žákům slánské ZŠ na Komenského náměstí poslouží nové učebny, vzniknou vestavbou

Slaný (Kladensko) (ČTK) - Žákům slánské ZŠ na Komenského náměstí poslouží nové učebny, vzniknou půdní vestavbou. Poslouží pro výuku přírodovědných předmětů a zřejmě i jazyků. Práce začnou v nejbližších týdnech, potrvají zhruba rok. Náklady dosáhnou kolem 40 milionů korun bez DPH, zhotovitelská firma už je vybraná a smlouva podepsaná, řekl dnes ČTK starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS).

"V rámci projektu vzniknou čtyři odborné učebny," řekl starosta. Jedna z tříd bude vybavená nejmodernějšími digitálními technologiemi, kromě počítačů to má být 3D skener, 3D tiskárna a videokamera. Za vybavení město zaplatí zhruba dva miliony korun, z toho 95 procent má pokrýt dotace Místní akční skupiny Přemyslovské střední Čechy. Přibudou také kabinety pro pedagogy, sociální zařízení, strojovna a technická místnost.

Cílem vzniku nových učeben není navýšení kapacity školy, ale vylepšení kvality výuky a zapojení moderních technologií. Podobnou vestavbu už město nechalo před několika lety udělat například na Základní škole Na Hájích.