husqvarna

Well-being kanceláře společnosti VITOM vyhrály ocenění Kancelář roku 2023

Prostory, v nichž sídlí společnost VITOM realitní ekosystém, poskytovatel realitní služby GarantovanyNajem.cz, získaly ocenění Kancelář roku 2023 v kategorii Malé kanceláře. Ceny byly předávány na slavnostním večeru v pražském Žofíně 30. května 2024. Do 8. ročníku soutěže Kancelář roku se příhlásilo rekordních 88 zájemců. Na realizaci prostor firmy VITOM porota ocenila především jejich koncept udržitelnosti a well-being, které jsou zároveň hlavními prvky podnikatelských aktivit této brněnské společnosti.

Vítěze osmého ročníku prestižní soutěže Kancelář roku vybírala porota složená z předních odborníků kancelářského byznysu a architektů, a to celkem v deseti kategoriích. V letošním ročníku porota ocenila vysoký standard přihlášených projektů. Soutěžící interiéry hodnotila z hlediska výjimečnosti, designu a technologických inovací, ale všímala si též celkové atmosféry na pracovišti a spokojenosti zaměstnanců s jejich pracovním prostředím.

Nové kanceláře odrážejí filozofii firmy VITOM. „Hlavním cílem bylo vytvořit něco víc než jen pracovní prostor. Tyto kanceláře jsou místem, kde se potkává udržitelnost s designem a well-being. Naší dvorní architektce Lucii Kučerové Rožanské se podařilo neotřelým způsobem skloubit design a well-being. Prostor v tomto duchu navrhla do posledního detailu. Velkou výzvou byl management světla, jelikož okna jsou jen po obvodu budovy, a tak bylo potřeba i hlouběji ukryté vnitřní prostory osvětlit tak, aby v nich bylo lidem příjemně,“ uvádí Viktor Mejzlík, spoluzakladatel firmy VITOM realitní ekosystém. Proč well-being?

Hlavním mottem kanceláře je well-being. Tato idea vzešla z dovolené na Bali, když majitelé seděli v kavárně vybudované kolem vzrostlého stromu. „Nápad nás natolik oslovil, že jsme se jej rozhodli přenést do naší kanceláře. Padlo rychlé rozhodnutí na vybudování nových prostor, které budou maximálně reflektovat vytvoření příjemného pracovního prostředí, kde se budou zaměstnanci cítit dokonce lépe než doma,“  vysvětluje Tomáš Suchomel, který se podílel na založení služby GarantovanyNajem.cz VITOM realitního ekosystému a dodává: „K projektu jsme přizvali i specialistku na well-being, Pavlu Vejmolovou, partnerku spolumajitele Tomáše Suchomela. Ta svými nápady přispěla k tomu, že se dnes zaměstnanci cítí v pracovním prostředí nadmíru spokojeni. Navíc dostáváme spontánní pozitivní reakce od návštěvníků kanceláří, kteří zde zažívají neobyčejný zážitek jako v balijské restauraci s výbornou zdravou snídaní kolem vzrostlého olivovníku.“

Jaké vychytávky najdete ve vítězné Malé kanceláři roku 2023:

340 m2 základních povrchů, grafiky i technologií navržených na míru
Kavárna s barem obloženým mědí, korkovou stěnou a vzrostlým olivovníkem nabízející výbornou kávu, kakao, kokosovou vodu a široký výběr skvělých dezertů
Hmatové vjemy jako zelené panely, pokojové rostliny, koberce z recyklovaných rybářských sítí či kaučukové podlaky od společnosti Prointeriér
Automatické nastavení světel a systém Loxon
Zaoblené skleněné příčky od firmy Woodyglass
Aromalampy rozmístěné tak, aby každý nádech byl zážitkem
Nábytek od truhlářství Vejmola podtrhující celkovou atmosféru kanceláře
Fluidně se vznášející světla od firmy Made

„Architektka Lucie Kučerová Rožanská velmi dobře pochopila naše myšlení a její návrh se přesně trefil do našeho očekávání. Po problémech s původním dodavatelem jsme se rozhodli řešit samotnou stavbu po své linii, což se nám vyplatilo, a o to více nás těší ocenění, které naše kancelář získala,“ popisuje Tomáš Suchomel, spoluzakladatel firmy VITOM realitní ekosystém.

Udržitelnost, well-being a neotřelý design najdou klienti nejenom realitních projektech společnosti VITOM, ale dnes jsou zastoupeny v plné míře i v jejích vlastních brněnských prostorách. Společnost VITOM je se svým konceptem garantovaného nájmu průkopníkem na realitním trhu. Staví se do role nájemce a přebírá veškerá rizika spojená s pronajímáním. VITOM je zároveň vlastníkem některých nemovitostí a zakladatelem fondu pro ekologické bydlení – ekofond. Všechny jeho budovy spojuje prvek udržitelnosti, šetrnosti k přírodě a well-being pro nájemníky.

Oceněné kanceláře společnosti VITOM si budou moci zájemci prohlédnout na dni otevřených dveří
26. června od 14:00 do 20:00, kdy budou mít možnost prožít skutečnou atmosféru well-being prostoru. Na programu bude také přednáška a workshop na téma investice do nemovitostí a well-being.