Elkov-Elektro 990x200

Zájem o tepelná čerpadla v roce 2013 rostl

Meziročně počet objednávek vzrostl o 40%, hlásí společnost Tepelná čerpadla IVT. V roce 2014 překročí počet tepelných čerpadel IVT instalovaných v České a Slovenské republice, hranici 10 000 kusů. Celkový výkon, kterého tato tepelná čerpadla dosahují, převyšuje 120 000 kW.

První švédská tepelná čerpadla IVT, se na našem trhu objevila již v roce 1991 a od té doby se stala oblíbeným zdrojem tepla jak pro rodinné domy, tak i pro komerční budovy, školy a různá sportovní zařízení.  IVT tak naleznete například na státním hradě Švihov z konce 15. Století, v nejvyšší české budově AZ TOWER v Brně, nebo v nejmodernějším autosalonu BMW a MINI v Praze v Čestlicích.

 zwj4ukkuiwtj9czl1pgu.jpg

Zkušenosti z více než dvou desítek let provozu tepelných čerpadel IVT jsou velmi pozitivní, protože tato tepelná čerpadla dosahují životnosti přes 20 let a to bez vysokých nákladů na servis a údržbu. Hlavně ale šetří svým majitelům statisícové částky na vytápění a provoz domu. IVT monitoruje pomocí měřičů tepla a elektroměrů dosahované úspory vybraných instalací. Jednou z nejzajímavějších, je rodinný dům v Táboře, kde bylo instalováno tepelné čerpadlo IVT Greenline o výkonu 9 kW již v roce 1997. Dům se třemi byty o vytápěné ploše 300 m² získává energii pro vytápění a ohřev teplé vody z vrtu. Za skoro 17 let provozu, ušetřilo tepelné čerpadlo na provozních nákladech více jak 600 000 Kč. Díky tomu dokázalo bez problému zaplatit svojí pořizovací cenu a přinést svým majitelům značnou finanční úsporu.        

Údaje pochází z webu společnosti Tepelná čerpadla IVT s.r.o.