Pohodlné venkovní eko-nabíjení v domácnostech a na rezidenčních parkovištích s nabíjecími stanicemi EVlink Wallbox

Schneider Electric, globální specialista na řízení energií, představil  EVlink Wallbox, nabíjecí stanici pro elektromobil, která umožňuje řidičům jednoduché připojení a nabíjení vozidel v domácnosti. EVlink Wallbox nabije vozidlo do plné kapacity za méně než 4 hodiny (při použití nabíjecího proudu 32 A), což je až dvojnásobek výkonu domovní zásuvky. Nové nabíječky jsou navíc vybaveny možností snížení výkonu nabíjení v období odběrových energetických špiček domácností pro minimalizaci nákladů.

Nabíjecí stanice EVlink Wallbox je určena pro nástěnnou venkovní montáž. Kvalifikovaný elektrikář ji dokáže pomocí standardních nástrojů uvést do provozu za méně než 30 min. EVlink Wallbox je certifikován akreditovanou zkušební laboratoří a zajišťuje zvýšenou ochranu uživatele a zařízení ve shodě se všemi standardy pro nabíjení elektromobilu. Nabíječka je navržena pro venkovní použití, je vodotěsná (IP 54), odolná proti mechanickým nárazům (IK 10) a má zvýšenou odolnost proti UV záření. Díky minimalistickému designu nepůsobí EVlink Wallbox rušivě na žádném typu fasády, ať už je instalována u rodinného domu nebo rezidenčního bytu. Dlouhodobá politika dostupnosti náhradních dílů EVlink navíc podporuje funkčnost EVlink Wallbox a zajišťuje trvalé řešení pro domácí uživatele.

Schneider Electric je v čele vývoje řešení nabíjení, pomáhá v přijetí zelené mobility partnerstvím s výrobci automobilů (BMW, Ford, a Renault) a poskytovateli infrastruktury (RWE a New Motion).

EVlink Wallbox je v České republice dostupný od května tohoto roku.

 

Technické parametry:

  • Model: EVlink EVH
  • Verze: typ T1 nebo T2 s integrovaným kabelem
  • Výkon: od 3,7 kW do 7,0 kW