Cime 3 kvartal 2024

Nové kondenzační kotle Logamax plus GB192i - Připraveni na budoucnost

Značka Buderus představuje novou řadu plynových kondenzačních kotlů určených pro vytápění a ohřev teplé vody. Luxusní moderní design, prvotřídní materiály, kvalitní zpracování – to vše je ukryto pod elegantním krytem kotle. Skleněná plocha je vyrobena z tvrzeného titanového skla s vysokou odolností.

 

Poprvé byla nová řada kotlů představena na loňském veletrhu ISH Energy ve Frankfurtu nad Mohanem, což je největší světová přehlídka produktů a služeb v oblasti tepelné techniky. V České republice se nové výrobky začnou prodávat v druhé polovině letošního roku.

 

Prvními modely řady Logamax plus jsou závěsné kondenzační kotle GB192i (dodávané ve 4 výkonových variantách – 15, 25, 35 a 50 kW). Stejně exkluzivně působí kompaktní kondenzační jednotky Logamax plus GB192iT o výkonech 15 či 25 kW s integrovaným zásobníkem teplé vody o objemu 150 a 210 l.

Výkonový rozsah může být regulován v rozsahu až 1:10, takže například 30 kW kotel může snížit svůj výkon na pouhé 3 kilowatty.

 

Kotle Logamax plus GB192i symbolizují typické znaky výrobků Buderus, jako jsou perfektní technické provedení, energetická efektivita, optimální zapojení systému, rozšiřitelnost a možnost napojení na obnovitelné energetické zdroje. Navíc nabízí možnost připojení k internetu pomocí integrovatelného IP modulu. Prostřednictvím masivního skleněného čela v bílém nebo černém provedení můžeme sledovat technologii značky Buderus té nejvyšší kvality.

 

Při vývoji  Buderus respektoval připomínky odborníků z praxe, což se odrazilo zejména u servisních parametrů. Dotykový displej dává koncovým zákazníkům dobrý přehled o nastavení systému a jeho funkcí. Pro pokročilé nastavení je vybaven řídicí jednotkou Logamatic RC300. Nová povrchová úprava tepelného výměníku ALU plus z hliníku redukuje znečištění a usnadňuje jeho údržbu.

 

Inovativní konstrukce umožňuje servisním technikům nejen mnohem lepší přístup k jednotlivým prvkům, ale také maximální kompatibilitu připojení se staršími typy kotlů pro snadnou výměnu zastaralého výrobku. Každý detail rozmístění jednotlivých dílů je pečlivě promyšlen tak, aby umožňoval rychlou orientaci a montáž i údržbu v co nejkratším čase.

 

Stacionární přístroj GB192iT je možné rozšířit o řadu modulů a příslušenství pro splnění všech požadavků zákazníka. Výraznou předností je možnost integrace termohydraulického rozdělovače, sekundárního čerpadla a směšovače až pro 2 otopné okruhy.

 

Příklad z praxe: stacionární jednotka Logamax plus GB192iT s integrovaným zásobníkem vody zabírá jen půl metru čtverečního podlahové plochy a s tepelným výkonem 15 nebo 25 kW a s výkonem pro ohřev vody až do 30 kW se perfektně hodí pro jedno či dvougenerační rodinné domy.