Nejzajímavější stavby v Praze vytápí Buderus

V oblasti středně velkých projektů se v dnešní době převážně rekonstruují kotelny vybudované v devadesátých letech minulého století. Je tedy potěšující, že vznikají i nové zajímavé instalace. Tyto stavby se vyznačují přísným požadavkem na ekologický a ekonomický provoz. Požadavky při výběrových řízeních jsou vždy velmi náročná a zákazník očekává prvotřídní řešení. Rádi bychom představili vybrané tři projekty, ve kterých Buderus uspěl nejen díky špičkovým parametrům svých výrobků, ale také díky splnění všech různých požadavků investorů.

Florentinum (hlavní foto)

Administrativní a obchodní centrum Florentinum v Praze je největším projektem roku 2013. Při náročném výběrovém řízení byly vyžadovány ekologické úsporné kondenzační kotle, 5 letá záruka a komplexní služby v podobě záručního a pozáručního servisu. 

Florentinum je třetím administrativním projektem v Česku, který získal certifikaci LEED Platinum. Nejvyšší klasifikaci mezinárodního certifikátu LEED Platinum dosáhnou pouze budovy, které aplikují inovativní způsoby snižování energetické náročnosti a obstojí v celé řadě kritérií. Tato náročná kritéria splnily stacionární kondenzační kotle Logano plus SB745. Celkem byly dodány 4 kotle s nízkoemisními přetlakovými hořáky o celkovém výkonu 3200 kW. Pravidelný servis a údržbu zajišťují na žádost provozovatele servisní technici Buderus. Provozovatel je s kotli plně spokojen, protože se dosáhlo očekávaných úspor provozních nákladů a byla potvrzena garantovaná technická data.


fjddgre4brsa5voetsby.jpg

 Quadrio

Luxusní komplex Quadrio vyrostl přímo nad stanicí metra Národní třída v centru Prahy. Má čtyři podzemní a osm nadzemních podlaží o celkové ploše 51.000 m2. Tvoří ho celkem šest budov, pět věží kanceláří a samostatně stojící bytový dům. Součástí jsou kanceláře, obchody, 19 luxusních bytů a 250 podzemních parkovacích míst. Zdrojem tepla pro administrativní část je kaskáda tří stacionárních kondenzačních kotlů 2x Logano plus SB745-1000 a 1x Logano plus SB745-800 a pro obytnou část stacionární kondenzační kotel Logano plus GB402-320. Kotle byly v září zprovozněny servisními techniky Buderus a otevření komplexu bude na podzim 2014.

 

ogl75ct10llapb765290.jpg

 Bytový komplex Eliška

Rezidence Eliška je se svými 86 m a 27 patry nejvyšší bytový dům v ČR. Dům je napojen na síť CZT, ale o tepelnou pohodu v místnostech se starají desková otopná tělesa Buderus. Na stavbu bylo celkem dodáno 661 kusů.  Jak postupně rostla stavba, tak byla otopná tělesa dodávána vč. všech různých klientských změn a tento dodavatelský oříšek zvládlo logistické oddělení Buderusu na výbornou.

Značka Buderus nabízí kompletní portfolio tepelné techniky v podobě nízkoteplotních a úsporných kondenzačních kotlů o výkonu od 2,7 do 2000 kW, kogeneračních jednotek, tepelných čerpadel a solárních kolektorů. Zákazníkovi nabízíme systémové řešení s důrazem na funkčnost a spolehlivost. Více informací o výrobcích značky Buderus viz www.buderus.cz