husqvarna

Okna a kliky od Schüco s antimikrobiálním účinkem

Pro nemocnice, pečovatelské domy, sanatoria a obecně všechny veřejné objekty s vysokou koncentrací osob a zvýšenými nároky na hygienu vyvinula společnost Schüco povrch SmartActive, antimikrobiální úpravu rámů oken a rukojetí. Odolná vrstva z čistého kovového mikrostříbra vytváří trvalý ochranný účinek. Aktivní povrch okamžitě ničí choroboplodné zárodky a brání jejich dalšímu šíření. V průběhu celého dne tak dochází k redukci minimálně 99,9 % patogenů včetně multirezistentních bakterií. Složení bez nanočástic zabraňuje proniknutí do lidské pokožky.

 

Hygienické požadavky veřejných budov, poskytujících zdravotnické, pečovatelské a vzdělávací služby, dále administrativních objektů i celého sektoru veřejné dopravy průběžně narůstají a vyžadují preventivní opatření, a to nejen v průběhu chřipkové sezóny. Zejména v nemocnicích a ošetřovatelských zařízeních se vyskytují multirezistentní zárodky, které již na běžnou léčbu nereagují. Na klasických rámech, klikách a madlech mohou nejrůznější patogeny po dotyku kontaminovanou osobou přetrvávat dlouhou dobu a šířit se dále. Preventivní ochranný štít v podobě Schüco SmartActive tomuto účinně předchází.

xgm8lv3bcgdh2d6g4jo6.jpg

Nový antimikrobiální povrch pro madla a rámy lze aplikovat na širokou škálu okenních systémů Schüco. Jak práškový nátěr profilů, tak exkluzivní řada madel a klik s eloxovanou, práškovou či nerez (INOX a vzhled INOX) povrchovou úpravou obsahují aktivní částice mikrostříbra. Bakterie či jiné choroboplodné zárodky při kontaktu s tímto povrchem umírají a dalšímu šíření je účinně zabráněno. V průběhu 24 hodin se tak redukuje přinejmenším 99,9 % nebezpečných mikroorganismů, včetně multirezistentních bakterií. Tato ochrana je mikrobiologicky prokazatelná. Jedná se o všestranné řešení vhodné pro každého. Používá se vysoce kvalitní mikrostříbro, čistě kovové, bez nanočástic, proto nehrozí proniknutí do lidské pokožky. Tato složka je netoxická, neškodná pro lidské zdraví, využívaná v lékařství a dokonce také v certifikované přírodní kosmetice. Povrch SmartActive zároveň okenním profilům a klikám ponechává jejich původní vzhled, rozdíl mezi standardním a antimikrobiálním povrchem na pohled nelze rozeznat. Také výrobní postup je identický s běžnými metalickými okenními systémy Schüco.

Video ke zhlédnutí je k dispozici na odkazu ZDE.

Více na www.schueco.cz.