husqvarna

Vláda udělila výjimku v zákazu ubytovacích služeb pro cizince

Praha 16. března (ČTK) - Vláda udělala výjimku ze zákazu prodeje a poskytování ubytovacích služeb pro cizince do doby opuštění České republiky či cizince s pracovním povolením na českém území. Na dnešní tiskové konferenci po jednání kabinetu to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Vláda v nedělním usnesení s účinností od dnešních 06:00 do úterý 24. března zakázala prodej ubytovacích služeb s výjimkou osob poskytujících ubytování v ubytovnách, lázeňských zařízeních a školských ubytovacích zařízeních.

"Na cizince takto pobývajícího na území České republiky se vztahují stejná omezení pohybu a další krizová opatření jako na občany České republiky," řekl Babiš. Zákaz volného pohybu osob s výjimkami vláda vyhlásila od půlnoci z neděle na dnešek.

Prodej ubytovacích služeb kabinet zakázal nedělním usnesením, kterým konkretizoval sobotní uzavření obchodů a zákaz služeb. Nově také zakázal provoz autoškol, alternativních taxislužeb a dále prodej výpočetní techniky a spotřební elektroniky, který byl mezi výjimkami původního nařízení ze soboty.

Prodej elektroniky ale dnes vláda znovu povolila. Omezení se dále už nevztahuje například na autoservisy, zahrádkářství, pokladní prodej jízdenek, květinářství nebo prodej zdravotních prostředků.