Komatsu potřebu bagr

Ve Zlínském kraji bude letos pokračovat pět silničních staveb

Zlín 2. ledna (ČTK) - Pět silničních staveb, které loni a v roce 2017 zahájilo Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), bude v regionu pokračovat i letos. ČTK to dnes řekl ředitel ŘSZK Bronislav Malý. Nejnákladnější je rekonstrukce silnice druhé třídy mezi Chvalčovem a odbočkou na Rajnochovice na Kroměřížsku téměř za 94,1 milionu korun a oprava silnice v Novém Hrozenkově na Vsetínsku za 36,3 milionu korun.

Pro rok 2018 mělo ŘSZK naplánováno 25 investičních staveb. "Většinu z nich se podařilo dokončit na podzim. Pět staveb však bude pokračovat i v letošním roce. Přes zimu jsou na nich z technologických důvodů práce přerušeny, v závislosti na počasí znovu začnou v březnu, případně v dubnu," uvedl Malý.

Devět kilometrů dlouhý úsek silnice mezi Chvalčovem a Rajnochovicemi v Hostýnských vrších začali stavbaři opravovat už v srpnu 2017. Kromě rekonstrukce vozovky zde musí vybudovat i nový most, opěrné zídky nebo osadit nová svodidla. Po silnici denně projede zhruba 1500 vozidel.

Pravděpodobně do srpna potrvají práce v Novém Hrozenkově. Jejich součástí je rekonstrukce 2,4 kilometru dlouhého úseku silnice druhé třídy včetně kompletní přestavby mostu. Stavba začala loni v létě. Poté, co se práce na jaře znovu rozeběhnou, budou muset motoristé počítat s dopravním omezením v podobě kyvadlového provozu řízeného semafory.

V prvním pololetí by měla skončit oprava silnice ve Viganticích na Vsetínsku za 17,9 milionu korun a přestavba mostu za 16,2 milionu korun v Krhově, který je součástí Bojkovic na Uherskohradišťsku. Stavbaři se na jaře vrátí také do Zámecké ulici ve Zlíně-Štípě, kde téměř za 9,3 milionu korun dokončí rekonstrukci silnice. Přehled staveb, které ŘSZK zahájí letos, organizace prozatím nezveřejnila.