husqvarna

V Šeberově vznikne tréninkový areál pro mládež, vybuduje jej fotbalová Slavia

Praha 5. září (ČTK) - Na Šeberově na jihu hlavního města vznikne sportovní tréninkový areál s osmi fotbalovými hřišti a zázemím pro mládež. Svou akademii chce na městských pozemcích vybudovat fotbalová SK Slavia Praha. Klub by financoval výstavbu a následně platil místní radnici a městu nájemné. Areál by fungoval rovněž pro veřejnost. Novinářům to dnes řekl pražský radní Jan Chabr (TOP 09). Profesionální fotbalisté by zůstali v Edenu v Prze 10.

Na Šeberově plánuje podle radního Slavia vystavět velké tréninkové centrum podobné tomu, které je na Strahově. "Slavia nás oslovila společně s městskou částí Šeberov, kde se rozkládá poměrně velký areál, který by mohl být přebudován na sportovní park," řekl Chabr.

Vzniklo by osm hřišť se zázemím a infrastrukturou, které by sloužilo pro mládež Slavie a bylo by přístupné také veřejnosti. Vznikne i otevřená veřejná fotbalová školka pro děti od čtyř do šesti let, kdy by se talentované děti mohly zapojit do sportování ve Slavii. Areál by sloužil také pro děti ze sousední nyní budované školy. "Profesionální týmy necháváme v Edenu, nově budovanou akademii by tak využívaly pouze děti naší akademie. Tedy žádné profesionální zápasy se stovkami fanoušků," píše Slavia v dopise šeberovské radnici.

Pozemky, na kterých má vyrůst, patří hlavnímu městu, které je svěří do správy Šeberovu. Podmínkou je, že parcely nesmí radnice převést na třetí subjekt ani prodat a mohou být využity pouze na provoz sportovního centra. Na kolik sportovní areál vyjde, kdy se začne stavět a kdy bude zprovozněn, zatím není jasné. Podle Chabra jej chce Slavia vybudovat co nejdříve a zahájila práce na vytvoření projektu výstavby.

Slavia bude nájemné platit Šeberovu, který bude následně polovinu dávat magistrátu. "Vlastní nájemní smlouva bude řešena mezi Šeberovem a Slavií. Myslím, že ta částka bude vycházet z poměru hospodářské činnosti a volnočasové. Podobně, jako jsme to měli v případě Strahova, kdy se vlastně bere jiná částka pro to, když tam trénují profesionální fotbal, a v době, kdy tam trénují děti," řekl Chabr.