husqvarna

V Hustopečích vznikne domov pro seniory s 52 lůžky za 160 milionů

Hustopeče (Břeclavsko) 26. května (ČTK) - Jihomoravský kraj postaví v Hustopečích na Břeclavsku domov pro seniory s 52 lůžky. Předpokládané náklady jsou asi 160 milionů korun, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí kraje Monika Brindzáková. Stavba by měla začít do konce letošního roku.

Radní kraje rozhodli o zahájení veřejné zakázky. "Domov vznikne v blízkosti Nemocnice Hustopeče na pozemku, který je v majetku kraje," uvedla Brindzáková. Projekt je podle ní součástí úvěrového financování ze strany Evropské investiční banky. Kraj má schválený úvěr 700 milionů korun, které chce využít v několika částech na stavby například domovů nebo výjezdových stanovišť záchranné služby.

Na vznik domova naváže dodávka gastronomického vybavení a vybavení interiéru. "Vybudováním nového domova pro seniory jako zařízení pro poskytování pobytových sociálních služeb osobám, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby, dojde k navýšení celkové kapacity těchto služeb na území Jihomoravského kraje," uvedl hejtmanův náměstek Petr Hýbler. Kapacita domovů pro seniory je podle něj nedostatečná.

Domov bude mít čtyři nadzemní podlaží a bude v něm 52 lůžek. "Bude mít vlastní kuchyň, prádelnu a prostor pro rehabilitaci. Součástí stavby bude i vybudování komunikace uvnitř areálu a 16 parkovacích stání," dodal Hýbler.

V Jihomoravském kraji je zhruba 6000 lůžek v domovech seniorů a se zvláštním režimem různých zřizovatelů. Kraj má asi 20 domovů.