Komatsu potřebuju Bagr

V Brně začnou v příštím roce opravy mostu v ulici O. Ševčíka a oprava Bauerovy

Brno 1. prosince (ČTK) - Na silnicích v Brně začnou v příštím roce dvě velké stavby, které znovu výrazně omezí dopravu na velkém městském okruhu. Ve středu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) předalo stavební firmě most v ulici Otakara Ševčíka přes Ostravskou ulici, výrazné omezení dopravy však nastane až v lednu. A na jaro se chystá zahájení přestavby části Bauerovy ulice podél Riviéry. Silničáři dnes otevřeli obálky s nabídkami stavebních firem, řekl ČTK ředitel brněnského závodu ŘSD David Fiala.

Omezení v ulici Otakara Ševčíka, což je součást velkého městského okruhu, očekávali řidiči už nyní, avšak stavební firma se pustí do samotné stavby až za šest týdnů, zatím dělá přípravné práce. Most je složen ze dvou částí, na každé z nich se bude pracovat rok. První polovina tak má být hotová za rok, celkově má být hotovo před koncem roku 2024. Oprava mostu bude stát 420 milionů korun.

Rekonstrukce Bauerovy ulice bude spočívat v rozšíření vozovky v obou jízdních pásech a v jejich oddělení od křižovatky u deváté brány na výstaviště po pátou bránu na výstaviště. Nejlevnější nabídka ze šesti je za 549 milionů korun. "Už máme pravomocné stavební povolení a nyní budeme nabídky vyhodnocovat a doufáme, že během zimy uzavřeme smlouvu, abychom mohli na jaře začít," řekl Fiala. Očekává, že by to mohlo být v březnu či v dubnu. Jak dlouho bude stavba trvat, závisí na smlouvě s vybraným dodavatelem, mělo by to být zhruba jeden až jeden a půl roku.

Rekonstrukce Bauerovy bude dalším ztížením průjezdu na jihozápadní části okruhu, protože ještě v příštím roce bude pokračovat stavba protipovodňových opatření, kvůli kterým je v provozu jen polovina šířky velké části ulice Poříčí.