Komatsu potřebu bagr

Týnec nad Sázavou staví dopravní terminál, práce jsou v polovině

 

Týnec nad Sázavou (Benešovsko) 18. srpna (ČTK) - V Týnci nad Sázavou na Benešovsku pokračuje výstavba dopravního terminálu, práce jsou zhruba v polovině. Náklady přesáhnou 30 milionů korun, většinu pokryje evropská dotace z Integrovaného regionálního operačního programu na takzvané integrované teritoriální investice (ITI). ČTK to řekl starosta Martin Kadrnožka (Volba pro město).

"Jsme zhruba v polovině stavby jak podle smlouvy, tak podle harmonogramu. Běží to podle plánu, stavba by měla být dokončena nejpozději počátkem příštího roku," uvedl Kadrnožka.

Hlavním cílem je propojit autobusovou a vlakovou dopravu ve městě. Autobusové nádraží, které je ještě původní ze 70. let minulého století, má být propojeno s nástupištěm u vlakového nádraží, které bylo opraveno před dvěma roky. Počítá se i se zřízením čekárny s veřejnými záchody, občerstvením či prodejem jízdenek a instalací cedule s aktuálními informacemi o příjezdech a odjezdech vlaků i autobusů.

Podle Kadrnožky se stavba mírně prodraží. Kvůli špatným informacím o uložení plynového potrubí budou nutné vícepráce zhruba za tři miliony korun. "Jsou to věci, které dopředu nešly předpokládat, byť jsme sondy a průzkumy dělali pečlivě," dodal starosta.

Soutěž na stavební firmu se o rok a půl protáhla, do prvních dvou kol se žádný uchazeč nepřihlásil. Město nakonec muselo mírně slevit z kvalifikačních kritérií, která byla podle Kadrnožky velmi přísná.

Dopravní terminály budují i další středočeská města. V minulosti přesunuli autobusové nádraží blíž k vlakovému například v Berouně, terminál nyní budují také v Benešově.