husqvarna

TSK vydá na investice a správu a údržbu silnic 5,66 miliardy Kč

Praha 25. ledna (ČTK) - Pražská Technická správa komunikací (TSK) vydá letos na investice a správu a údržbu komunikací zhruba 5,66 miliardy Kč, což je srovnatelné s loňskem. Větší částku z toho tvoří správa a údržba, která bude stát 3,5 miliardy. Peníze půjdou v investiční části do oprav komunikací a mostů, bezpečnosti, cyklistiky, infrastruktury pro MHD či zlepšení podmínek pro pěší. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. TSK je městská firma a má na starosti komunikace. Většina peněz půjde z rozpočtu Prahy. Ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) to bude 120 milionů korun.

Z celkové částky na investice půjde například 60 milionů na opravu Barrandovského mostu, která začala již loni. Peníze jsou vyčleněny také na práce v souvislosti s opravou Libeňského a Hlávkova mostu, pro každý z nich je v plánu investic vyhrazených 15 milionů korun. Na opravu mostu v ulici K Austisu půjde 38 milionů Kč a další peníze jsou určené na opravu mostů například v ulicích Českobrodská, Průmyslová či Kolbenova.

Firma plánuje opravovat silnice, křižovatky, semafory nebo chodníky. Na chodníkový program půjdou dva miliony Kč. Několik desítek milionů půjde do vybudování protihlukových opatření. Na vybudování bezbariérových opatření v ulicích je vyčleněno 60 milionů korun. V plánu investic se počítá také s revitalizacemi veřejných prostranství, například v okolí zrekonstruovaného Negrelliho viaduktu v Karlíně.

V rámci správy a údržby půjde nejvíc peněz na opravy a údržbu, a to přes 1,54 miliardy. Další stamiliony korun jsou určené na letní či zimní údržbu nebo na provoz majetku. Také v tomto případě jde větší částka z rozpočtu města než ze SFDI.

TSK jako akciová společnost byla založená v červnu 2014. Do té doby v Praze fungovala stejnojmenná příspěvková organizace, kterou obchodní společnost nahradila. Firma zaměstnává asi 400 lidí.