Cime 3 kvartal 2024
3:42

Stroj Caterpillar 962M je vydatným pomocníkem při zpracování dřeva

Společnost LESS &TIMBER se zabývá zpracováním dřeva a výrobou stavebního a truhlářského řeziva. Pila v Čáslavi, kde se zpracovává přesílené jehličnaté dřevo, patří k nejmodernějším závodům svého druhu nejen u nás, ale i v Evropě. V částečně automatizovaném provozu najde uplatnění i kolový nakladač Caterpillar 962M, který dodala společnost Zeppelin CZ.

Nakladač Cat 962M s provozní hmotností 20,5 tuny obsluhuje klíčové provozní úseky a podle požadavků provozu pracuje buď s kleštěmi na kulatinu, nebo s velkoobjemovou lopatou na štěpku. Narazit na nakladač Caterpillar při zpracování dřeva v podobném rozsahu je poměrně vzácné. „Tento stroj jsme kupovali po zkušenostech s předešlým strojem Caterpillar, který u nás fungoval bez problémů. Proto jsme se rozhodli koupit novější typ,“ uvedl Roman Beneš, vedoucí údržby v LESS & TIMBER, a.s.

Kromě úspory provozních nákladů si v čáslavské společnosti zpracovávající dřevo pochvalují další výhody stroje Cat 962M. „Má bezvolantové řízení přes joystick, které je podstatně rychlejší. Dalšími přednostmi jsou výhled z kabiny, integrovaná váha při převážení sypkých materiálů. A stejně jako v minulosti jsou perfektní servisní služby od firmy Zeppelin CZ. Mechanici mají přehled. Vědí, co stroj potřebuje, takže dodávky náhradních dílů probíhají naprosto bez problémů a náš náročný provoz není omezen,“ doplnil Roman Beneš.

Více se dozvíte ve videu.