Cime 3 kvartal 2024

Společnosti Zeppelin a Caterpillar ukáží na veletrhu bauma 2016 v Mnichově více než 60 strojů Cat® a chytré technologie Cat® Connect

Mezinárodní veletrh stavebních a těžebních strojů bauma 2016 v Mnichově potrvá od 11. do 17. dubna a představí se na něm více než 3 000 vystavovatelů z celého světa. Společná expozice firem Zeppelin a Caterpillar v hale B6 bude jako již tradičně patřit k největším tahákům veletrhu. Návštěvníci si tu prohlédnou na šest desítek strojů a zařízení Cat® různých kategorií, od nejmenších minirýpadel až po 160 ti tunový pevný dampr, a seznámí se také s komplexními poprodejními službami, které pomáhají zvyšovat produktivitu a šetří podnikatelům náklady.

Ve venkovní expozici představí své služby půjčovna strojů Zeppelin Rental Store a stánek se zázemím zde najdou i členové sdružení ZEPPELIN FAHRERKLUB (v České republice Klub posádek Cat). Po celou dobu veletrhu budou přítomni zástupci společnosti Zeppelin CZ, oficiálního prodejce stavební a těžební techniky Cat® v České republice.

lfui579lfzkyuz69sa6r.jpg

Foto: Cat® 966M XE s integrovanými technologiemi pro maximálně úsporný provoz se výborně hodí do různých těžebních provozů

Bauma 2016 v detailech

  • NOVINKA – Pásová rýpadla řady F XE (Cat®336F LN XE / Cat® 352F L XE)

Dlouho očekávaná pásová rýpadla jsou výjimečná především díky nově řešenému hydraulickému rozvaděči s elektronicky řízeným hydraulickým čerpadlům. Toto řešení poskytuje maximální hydraulický výkon při nízkých nákladech a zároveň ochrání hydraulické komponenty před přílišným opotřebením. Označení „XE“ je u Caterpillar používáno u vysoce úsporných modelů; v případě nových pásových rýpadel řady F XE jsou provozní parametry skutečně slibné. První rýpadla již dorazila prostřednictvím společnosti Zeppelin CZ do České republiky.

 

  • NOVINKA - Kolový nakladač Cat® 966M XE  

Do 23tunového kolového nakladače, vlajkové lodi nové řady M, integroval výrobce celou řadu technologií pro hospodárný provoz. Přepracována byla například hnací soustava, hydraulický systém; nová je i převodovka s plynule měnitelným převodovým poměrem. Kromě nízkých emisí nebo snadného ovládání je nejsilnější stránkou tohoto stroje jeho nízká spotřeba. V porovnání s předchozí řadou nakladačů K se výrobci podařilo snížit spotřebu až o 30 %. Nakladač si lze na veletrhu podobně jako další vystavené stroje prohlédnout spolu s průvodcem, který vysvětlí podrobně všechny jeho přednosti.

 

  • NOVINKA -  Kolová rýpadla M řady F

Kolová rýpadla Cat® nové řady F mají díky svým parametrům ambice stát se ve své třídě opravdovým bestsellerem. Z důvodu vyšší hospodárnosti jsou vybaveny ECO režimem, upravujícím otáčky motoru bez ztráty výkonu stroje, dále přepínatelnou funkcí vypnutí motoru nebo funkcí automatického přepnutí do režimu „pojezd“, která optimalizuje výkon hnacího ústrojí a šetří tak palivo. O maximální využitelnost stroje v různých podmínkách se postará tichý nízko emisní motor s možností spalování bionafty (až do B20).     
    
 

  • Kolový nakladač Cat® 918K  

Oblíbenou řadu kompaktních kolových nakladačů Cat 910 a 914K doplňuje nový model Cat® 918K s vyšší nosností, zesíleným rámem a silnějším motorem C4.4 s výkonem 86 kW. Stroj je vybaven nezávislými elektronicky řízenými hydraulickými čerpadly, která přenášejí výkon zvlášť pro řízení stroje a zvlášť pro práci s upnutým nářadím. Pro pohodlné ovládání stroje při pojezdu do něj výrobce instaloval elektronicky programovatelný hydrostat. Nakladač může být osazen lopatami Cat® řady PERFORMANCE se speciálním tvarováním pro vyšší plnicí faktor. Nakladače této řady mohou být vybaveny celou řadou užitečných funkcí jako je například ovládání tahu na obvodu kol, za jízdy uzavíratelný uzávěr diferenciálu nebo funkce plazivého pojezdu. Více se dozvíte na veletrhu!

 

  • ZAJÍMAVOST  - Minirýpadlo Cat® 300.9D s mobilní jednotkou VPS

Caterpillar ukáže na veletrhu unikátní řešení pro bezpečný provoz minirýpadla - například v prostředí s vyšším rizikem výbuchů nebo všude tam, kde je nevhodné používat spalovací motory. Tím řešením je kompaktní lehká mobilní jednotka VPS (Versatile Power System) se zabudovaným elektromotorem, čerpadlem a desetilitrovou nádrží na hydraulický olej. Pomocí hadice lze jednotku snadno připojit k minirýpadlu a pohánět tak hydrauliku z externího elektrického zdroje.

 
Jak dostat ze stroje maximum? Pomocí technologií Cat® Connect


Ústředním tématem společností Zeppelin a Caterpillar jsou v posledních letech chytrá systémová řešení pro vyšší produktivitu i životnost stroje. Společnost Caterpillar představuje tato řešení pod souhrnným názvem Cat® Connect a na veletrhu bauma 2016 jim bude věnována velká pozornost. V audio-vizuálních projekcích se návštěvníkům představí všechny dostupné technologie typu Cat® Connect.

     - řešení typu LINK (systém Cat® Product Link) slouží k monitoringu provozu stroje. Majitel stroje získává snadný přístup ke všem užitečným provozním informacím. Přesně ví, jakou mají jeho stroje spotřebu paliva, jak jsou vytěžované, kde se pohybují; může srovnávat jejich vzájemnou produktivitu a sledovat i spoustu jiných ukazatelů. S podporou místního dealera, kterým je v České republice společnost Zeppelin CZ, lze Cat® Product Link™ efektivně provázat s pravidelnou údržbou stroje, a to v rámci nabízených balíčků servisních služeb Equipment Management Solutions (EMS).


     - Systémová řešení typu GRADE / COMPACT (systém Cat® Grade Control / Cat® Compact Control) se hodí všude tam, kde je požadována maximální produktivita práce. Instalované technologie tohoto typu využívají získaných dat k velmi přesnému ovládání příslušenství, jako jsou radlice nebo lopaty, což zjednoduší práci obsluze a podstatně zkrátí délku pracovních cyklů.

     - Systémová řešení typu PAYLOAD (systém Cat® Payload Control) pomáhají obsluze při nakládce vytěženého materiálu na přepravní vozidla. Jedná se v podstatě o inteligentní systém kontroly užitečného zatížení.


Více informací o expozici na veletrhu bauma 2016 vám rádi podají zaměstnanci marketingového oddělení společnosti Zeppelin CZ (viz – kontakty níže). O společnosti Zeppelin CZ se dozvíte na webových stránkách www.zeppelin.cz

Hlavní foto: Jedním z magnetů na stánku bude i nové pásové rýpadlo Cat® 352F XE