Kobex Okada

Společnost Volvo Trucks získala ocenění za produktový design

Nové Volvo FH od společnosti Volvo Trucks porazilo v mezinárodním klání tisíce dalších uchazečů a dokázalo přesvědčit renomované odborníky na design, kteří tomuto modelu udělili jedno z prestižních ocenění za produktový design iF.

Cílem ocenění za produktový design iF je již přes 60 let upozorňovat na výrobky pyšnící se výjimečnou kvalitou designu. Mezinárodní porota rozhoduje o produktech s nejpovedenějším designovým ztvárněním v 17 různých kategoriích. Nové Volvo FH získalo cenu v kategorii č. 1 - Design dopravních prostředků. Mezi kritéria posuzovaná porotci patří kvalita designu, míra inovací, dopady na životní prostředí, funkčnost a bezpečnost. Předseda poroty prof. Fritz Frenkler uvedl, že byl ohromen důsledně vysokou kvalitou kandidujících produktů, nadšením pro inovace a odvážným postojem výrobců při hledání osobitých designových řešení.

 

„Toto ocenění zhmotňuje několik let tvrdé práce a vzdává hold kreativitě a novátorskému duchu, který ve Volvo Trucks panuje,“ říká Rikard Orell, ředitel pro design ze společnosti Volvo Trucks.

 

Identita ukrytá v designu

Nové Volvo FH bylo navrženo s cílem nastolit nová měřítka v odvětví silniční přepravy, ale současně i ztělesňovat bohaté tradice značky Volvo, ať již jde o technologie pro úsporu paliva, účinná ergonomická řešení, špičkovou ovladatelnost nebo prvky pasivní

a aktivní bezpečnosti. „Při návrhu nového vozu Volvo FH jsme kladli velký důraz na design a emoční stránku spojenou s tímto truckem – tyto aspekty jsou totiž při návrhu užitkových vozidel často opomíjeny,“ pokračuje Rikard. „Výsledkem našich snah je nákladní vozidlo, které dokáže uspokojit emoce i praktické potřeby, ať již při práci nebo odpočinku.“

 

Očekává se, že na oslavu držitelů ocenění iF dorazí do německého Mnichova přibližně 2000 hostů ze světa mezinárodního designu, médií, obchodu i politiky. Ocenění za produktový design iF obdrželo i kompaktní rýpadlo ECR88D od Volvo Construction Equipment, což pro Volvo Group znamená letos dvojnásobný úspěch.