Cime 3 kvartal 2024

CIME-bau uvádí na český trh novinky ve stavebních strojích značky Hyundai. Uživatelé ocení vyšší výkon a nižší spotřebu

Stavební, zemědělská a komunální technika jsou v širokém portfoliu zlínské firmy CIME-bau, s.r.o, která na tuzemském trhu zastupuje řadu známých světových značek. Zákazníkům nabízí předprodejní, záruční i pozáruční servis, pro který disponuje skladem náhradních dílů. V zastoupení jihokorejského gigantu Hyundai Construction Equipment nyní uvádí do Česka nové stavební stroje řady A - pásové rypadlo, kompaktní midi-rypadlo a dva kloubové nakladače.

„Když se řekne Hyundai, většina z nás si představí osobní automobily, kterých na silnicích potkáváme velké množství. Společnost Hyundai Heavy Industries má od roku 2002, kdy se vyčlenila z Hyundai Group, s výrobou automobilů společné pouze jméno. Byla založena v roce 1972 a v současné době má 31 tisíc zaměstnanců. Je největším světovým výrobcem lodí, lodních motorů a ropných plošin a významným výrobcem průmyslových robotů, manipulační a stavební techniky. Jako jedni z mála na světě používají ocel vlastní výroby. Stavební divize Hyundai Construction Equipment s roční produkcí více než 50 tisíc strojů je celosvětově uznávaná jako lídr díky využívání moderních, ekonomických a pokrokových technologií a postupů,“ přiblížil Ing. Petr Král, jednatel CIME-bau.

Nové modely strojů Hyundai Construction Equipment nesou označení písmene „A“. Poznávacím znamením této modelové řady jsou nové naftové motory americké firmy Cummins Performance Series, které splňující přísnou emisní normu STAGE V. Uživatelům poskytují až o 10 % vyšší výkon a téměř pětinový nárůst točivého momentu ve srovnání s předchozími motory, a to při nižší spotřebě paliva.

Motory Cummins Performance Series využívají nejnovější systém následného zpracování výfukových plynů Single Module (systém jednoho modulu) bez recirkulace spalin EGR. Systém jednoho modulu kombinuje oxidační katalyzátor DOC, filtr pevných částic DPF a Ad-blue SCR. Regenerace probíhá bez jakéhokoliv dopadu na provoz stroje a bez zásahu obsluhy.

„Zákazník také ocení snížení provozních nákladů díky prodloužení výměny motorového oleje. Novinkou je šedá kombinace barvy výložníku a ramene, aby se modely řady A odlišily od konkurence,“ poznamenal Ing. Petr Král.

Pásové rypadlo HX210AL vychází z předchozího modelu HX220L (nově značený HX220AL) a vyznačuje se podobnou technickou specifikací. Rypadlo o provozní hmotnosti 22 100 kg je osazeno čtyřválcovým motorem Cummins B4.5 o výkonu 127 kW. "Výrobce kladl velký důraz na vyvinutí stroje, který svými parametry a příznivou cenou osloví půjčovny a menší firmy," uvedl Ing. Petr Král.

Pásové rypadlo HX210AL

Kompaktní midi-rypadlo HX85A rozšiřuje řadu středně velkých rypadel značky Hyundai. Stroj nové generace přichází s mnoha funkcemi převzatými od větších strojů, což z něj dělá špičkový a uživatelsky přívětivý model. Konstrukce zadní části pomáhá nejen zlepšit stabilitu stroje, ale také viditelnost z kabiny. Tento krasavec s provozní hmotností 8 480 kg přichází s novým designem Tiger Eye Design, který se stane charakteristikou všech mini a midi rypadel Hyundai. Nově lze volit z doplňkové výbavy dvoudílný výložník, který dodává stroji ještě širší uplatnění. Všestrannost modelu lze ještě zvýšit čtyřstranně ovládanou radlicí, která práci ještě více ulehčí. Rypadlo pohání motor Yanmar 4TNV98CPHYB s výkonem 49,9 kW a rovněž splňuje emisní normu STAGE V.

Kompaktní midi-rypadlo HX85A

Kloubový nakladač HL930A je i přes svoji menší provozní hmotnost 11 500 kg silným hráčem mezi univerzálními nakladači. Motor Cummins B4.5 dosahuje maximálního výkonu 99 kW opět při dodržení emisní normy STAGE V. Automatická převodovka německého výrobce ZF se vyznačuje komfortem při práci i přejezdu a dosahuje rychlosti až 40 km/hod. Zákazník může volit ze standardního a prodlouženého výložníku. Díky rychloupínači je na výběr mnoho adaptérů, ať už lopata se zuby, s břitem, vysokovýklopná lopata nebo paletizační vidle. Speciálním doplňkem je váha s přesností +/- 1 %.

Kloubový nakladač HL930A

Kloubový nakladač HL975A CVT je prvním modelem s plynule měnitelnou převodovkou od výrobce ZF, světového lídra v oblasti převodových technologií. Díky plynulé převodovce ZF CPOWER dosahuje nižší spotřeby až o 25 %, aniž by se snížil jeho výkon. Motor Cummins X12 splňující emisní normu STAGE V vyvine výkon až 250 kW při provozní hmotnosti stroje 26 500 kg.

Kloubový nakladač HL975A CVT

Kontakt

CIME-bau, s.r.o.
třída Tomáše Bati 258
763 02 Zlín- Louky
www.cime-bau.cz