Kobex Kobelko

Katastrofální záplavy na Balkánském poloostrově:

Společnost Tondach věnuje do oblasti zasažené záplavami více než 100 nových střech a zajistí tak postiženým obyvatelům střechu nad hlavou

Gleinstätten, 11. června 2014: Více než 3 miliony lidí byly v Chorvatsku, Bosně a Hercegovině a v Srbsku postiženy nejhoršími záplavami za více než 100 let.

 

Situace v zaplavených oblastech Balkánského poloostrova se uklidňuje pouze pozvolna, v částech Bosny a Srbska se naopak o nové znepokojení postaraly opětovné dešťové srážky – to, co v každém případě zůstane, je bahno a zničené domy. Podle názoru Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) se škody způsobené katastrofálními záplavami vyšplhají na 3 miliardy eur.

 

Rychlá pomoc v podobě dodání stavebních materiálů

V krizových oblastech nyní probíhají úklidové práce a může začít obnova. Nejhůře jsou katastrofou postiženy části Srbska a Bosny a Hercegoviny. Aby lidé postižení záplavami z této oblasti co nejrychleji opět získali střechu nad hlavou, poskytnou společnosti Tondach Gleinstätten a Wienerberger obětem záplav okamžitě a bezplatně střešní tašky a cihly.

 

„Pomoc lidem v této oblasti je pro nás na prvním místě. Musíme se rychle postarat o to, aby postižení opět měli střechu nad hlavou a aby se opět vybudovala nezbytná infrastruktura, jako jsou mateřské školky, školy a nemocnice. Vedle mnoha pomocných organizací chceme i my v rámci svých možností přispět k rychlé obnově. Podpoříme oběti záplav dodáním střešní krytiny pro asi 100 domů,“ říkají Martin Olbrich a Marcus Pechlaner, členové představenstva společnosti Tondach Gleinstätten AG.  Rovněž společnosti Wienerberger a Pipelife podpoří oběti záplav v postižené oblasti v podobě balíků stavebních materiálů.

Více informací naleznete