husqvarna

Stavebniny DEK spustily bezkontaktní nákup. Zákazník se nepotká s obsluhou ani s jinými zákazníky

Stavebniny DEK dočasně zavedly bezkontaktní způsob odbavení zákazníků ve všech svých prodejnách. Nákup přes e-shop a následné bezkontaktní odbavení objednávky umožňuje DEK podnikatelům na všech svých pobočkách. Koncoví zákazníci mají nákup zboží umožněný pouze ve vybraných prodejnách, které odbavení kapacitně zvládají. Za přísných hygienických opatření Stavebniny DEK nadále provozují i půjčovny strojů a nářadí. Otevírací doba všech prodejen je v pracovních dnech od 7 do 16 hodin, zatímco o víkendu budou všechny prodejny dočasně zavřené.

„S ohledem na nařízení vlády jsme zavedli bezkontaktní nákupy. Chceme v těchto těžkých časech vyjít co nejvíce vstříc jak podnikatelům, tak koncovým spotřebitelům aby mohli fungovat v rámci nastalých možností. Zároveň bereme maximální ohled na bezpečnost jak zákazníků, tak našich zaměstnanců, a proto jsme zavedli tuto formu obsluhy. Pokud zákazník dodrží pokyny našeho personálu, zaručujeme, že nepřijde do kontaktu s žádným dalším zákazníkem ani s naší obsluhou. Výjimečně může dojít k přiblížení na 2 m,“ říká Vít Kutnar, majitel Stavebnin DEK.

Pro rychlejší odbavení je nutné mít objednávku připravenou předem. Tu je možno připravit přes svého obchodního zástupce, e-shop dek.cz, telefonicky přes zákaznické centrum na čísle 510 000 000 nebo e-mailem na adrese stavebniny@dek.cz. Odbavení je možné i bez předem připravené objednávky, ale doba čekání se protáhne.

Zboží si zákazník může vyzvednout přímo v prodejně, kde bude bezkontaktně odbaven. Při příjezdu na prodejnu obdrží instrukce, jak bezkontaktní nákup probíhá. Poté zaparkuje na jednom z očíslovaných parkovacích stání, jehož číslo napíše do textové zprávy společně s číslem své objednávky a odešle ji na telefonní číslo uvedené v instrukcích. Prodejce se zákazníkovi ozve ihned, jakmile bude k dispozici. Pokud zákazník přebírá nákup na fakturu, požádá prodejce zákazníka o číslo OP a ověří, že zákazník je pověřen převzít zásilku.

Přijímány jsou pouze platby na fakturu nebo platební kartou. Pokud má zákazník objednávku zaplacenou předem, nemusí vůbec vystupovat z auta. Pokud ne, dojde k výdejnímu okénku, kde zaplatí přes bezkontaktní teminál. Pak už jen zákazník počká, až mu skladníci přivezou zboží k autu. V této situaci však skladníci nenakládají zboží do osobních vozů. V posledním kroku zákazník podepíše dokument o převzetí zboží.

Stavebniny DEK zavádějí také bezkontaktní půjčování strojů a nářadí. Jsou s tím samozřejmě spojená přísná bezpečností a hygienická opatření. „Všechny stroje a nářadí jsou po každé výpůjčce ošetřeny dezinfekcí, zákazník nepřichází do kontaktu s obsluhou a přísná hygiena platí i pro skladování strojů,“ vysvětluje Kutnar.

Vzhledem k uzavřeným stravovacím zařízením mohou zákazníci ve Stavebninách DEK nakoupit pro sebe nebo pro kolegy stavebníky novinku v sortimentu, kterou jsou poctivá jídla. Pokrmy bez éček, umělých dochucovadel a barviv představující stálice české kuchyně jsou nenáročné na přípravu, pečlivě zakonzervované a balené s trvanlivostí až 6 měsíců.