Banner PURLIVE

PSJ se vrací na německý trh - PSJ Bau staví Merkur I.

Značka PSJ se v pětadvacátém roce své existence vrátila tam, kde zahájila svoji exportní činnost. V Německu v letech 1991 až 1992 realizovala řadu menších staveb, ovšem postupně své zahraniční aktivity přesunula východním směrem. Návrat na německy trh přichází díky založení sesterské firmy PSJ Bau, která v lednu v Drážďanech zahájila výstavbu bytového domu Merkur I.

„Sesterská firma PSJ Bau GmbH vznikla na konci roku 2014 a v německém obchodním rejstříku figuruje od 5. ledna 2015. Návrat na západoevropský trh a dlouhodobé etablování na něm náleží mezi priority a strategická rozhodnutí představenstva PSJ, poněvadž nejen německé prostředí vnímáme jako perspektivní a stabilní. Cílem nové společnosti je realizace rezidenčních, komerčních i industriálních staveb nejen v německy mluvících zemích, ale postupně i dalších zemích Evropské Unie,“ informoval Ing. Ivo Štric, člen představenstva PSJ.

Investorem drážďanské zakázky je sdružení dvou německých developerských firem do uskupení Baywobau CTR GmbH & Co. V ulici Wallstrasse vyroste sedmipatrový bytový dům s dvěma podzemními patry pro garáže a sklepy. Objekt nabídne 62 bytových jednotek a přízemní komerční prostor, v němž bude sídlit banka Postbank. Finanční objem díla včetně daně představuje 10,5 milionů eur.

Sesterská firma PSJ Bau ve výběrovém řízení uspěla v konkurenci německých firem a už v závěru prosince 2014 převzala stavební pozemek. „Stavební práce si vyžádají osmnáct měsíců, během nichž počítáme s využitím výrobních kapacit PSJ. Předpokládáme, že na stavbě naleznou uplatnění jak čeští, tak i němečtí a polští subdodavatelé,“ uvedl Ing. arch. Jiří Boudník, ředitel PSJ Bau, jenž doplnil aktuální pohled na stavbu: „Zahájili jsme realizaci výkopů a práce na záporovém pažení a odvodňování stavební jámy. Předpokládáme, že středisko železobetonových monolitických konstrukcí PSJ nastoupí na konci března letošního roku. Zakázku řídí projektový manažer Ing. Michal Kaderka a hlavní stavbyvedoucí je Peter Szabó.“