SINCLAIR

PSJ na stavbě relaxačního centra Český mlýn instaluje lávku pro pěší a cyklisty

JIHLAVA, 9. září 2014 – Akciová společnost PSJ v Jihlavě od prosince loňského roku realizuje sportovně relaxační centrum Český mlýn. Areál roste podél břehu řeky Jihlavy a nabídne dráhu pro in-line bruslení, cyklostezku, dětské hřiště a skatepark. Stavební náklady dosáhnou necelých 30 milionů korun a výraznou měrou se na nich budou podílet fondy Evropské unie.

Nová relaxační zóna Český mlýn pomalu získává konkrétní obrysy podél pravého břehu řeky Jihlavy v dlouhodobě nevyužívaném a vegetací zarostlém pásu mezi tenisovými kurty a mostem ve Starých Horách. Takřka čtyřhektarový pozemek se dočká výrazné proměny a stane se vítaným místem pro trávení volného času obyvatel krajského města. Nabídne cyklostezku o délce 1.441 metrů a též 720 metrů dlouhou dráhu pro in-line bruslení, která bude z části doplněná veřejným osvětlením. Velkým lákadlem bude největší skatepark v Česku, jenž bude na ploše necelých 1.800 m2 zapuštěný v terénu, a překážky budou zhotovené z betonu.

V areálu vznikne univerzální travnaté sportoviště o rozměrech 63 x 66 metrů, které bude ohraničené zemními valy. V jeho sousedství vybuduje PSJ dětské hřiště s herními prvky včetně zpevněného okruhu, určeného pro jízdu na tříkolkách a odrážedlech. Chybět nebude ani plácek pro pétanque a prostor s venkovními posilovacími stroji. Areál potěší i milovníky přírody, neboť poskytne louky s květinami a travnaté plochy určené k odpočinku, slunění nebo piknikování. Dosud zanedbaný kout Jihlavy projde rozsáhlými terénními úpravami včetně modelace břehů řeky a vybudování stezek, které umožní pohodlnější přístup k řece. Projekt počítá též s realizací nové lávky pro pěší a cyklisty, vedoucí přes řeku.

Právě stavba nového pětatřicetimetrového mostu nyní poutá pozornost veřejnosti a médií. „Jeho montáž vypukla v prvním zářijovém týdnu na břehu řeky. Se vztyčováním jsme úspěšně začali v úterý 9. září, přičemž do 12. září by lávka měla být zkompletována. Následně se rozběhne instalace trámové mostní komunikace. Ostatní práce na areálu probíhají bez větších komplikací. Jen nás trochu zaskočilo deštivé srpnové počasí. K 20. září budou dokončeny práce na asfaltových površích cyklostezek a bude zahájena jsme realizace in-line dráhy. Zhruba ve své polovině se nachází betonáže v rámci skate parku, který v  subdodávce buduje specializovaná firma Mystic Construction,“ popsal dění na břehu řeky Jihlavy Ing. Tomáš Krátký, přípravář stavby realizujícího střediska Regionu Morava akciové společnosti PSJ.