Komatsu potřebuju Bagr

Prodejny na míru z modulů: pružná reakce na zájem spotřebitelů

Řadu obcí a mikroregionů v České republice trápí nedostatečná občanská vybavenost. Svým obyvatelům by chtěly nabídnout základní nabídku obchodů a služeb, ale firmy se do malých obcí kvůli obavám o návratnost investice příliš nehrnou. Jak zde tedy zajistit například prodejnu smíšeného zboží, která nabídne základní sortiment, aby lidé nemuseli pro rohlíky jezdit několik kilometrů do větších měst? Pro firmy, které by své produkty a služby chtěly nabízet i v menších obcích, může být řešením flexibilní modulová technologie.


Příkladem takové realizace jsou prodejny Jednoty − spotřebního družstva v Mikulově, člena skupiny COOP. Společnost Touax, přední výrobce a dodavatele modulových staveb, pro tuto maloobchodní síť zaměřující se na prodej potravin, drogistického a průmyslového zboží postavila obchody se smíšeným zbožím v Horních Věstonicích a Olšanech u Vyškova a obchod s obuví v Pohořelicích u Brna. „Modulové objekty dávají investorovi šanci pružně reagovat na chování trhu a vývoj v regionu. Prodejnu může podle potřeby zvětšit či zmenšit nebo v případě volby nevhodné lokality snadno přestěhovat. Moduly totiž vyrobíme na míru v továrně v Supíkovicích a převezeme na místo, kde je pak v řádu několika dnů smontujeme. A obchod umíme díky speciální lamelové fasádě také 'obléknout' do firemních barev,“ uvádí Jan Petr, marketingový ředitel společnosti Touax.

 

 

fg76usjcdz45rugxafav.jpg

Kromě jednotného stylu je pro investora největší výhodou až třetinová úspora nákladů oproti klasické stavbě, variabilita modulů a rychlost výstavby. Například prodejna obuvi v Pohořelicích, která se skládá ze 6 modulů zabírajících plochu 133 m2, byla postavena za pouhých 9 dní. „Ještě rychleji stavíme dočasné obchody pro účely různých akcí. Kompletní budovu Bageterie Boulevard na filmovém festivalu v Karlových Varech jsme realizovali za 2 dny. V tomto případě šlo o nájemní objekt. Výstavba nájemních modulů je další výhodou této technologie,“ dodává Jan Petr. Na návrzích modulových staveb Touax pracují zkušení architekti, objekty splňují veškeré platné normy a předpisy. Prodejny lze vybavit podle požadavků investora, například úspornými LED svítidly, stropními sálavými panely či klimatizačními jednotkami.