Banner PURLIVE

Odvážná barevná kombinace montované haly sklízí úspěch

Krásná montovaná hala zaujme prakticky všechny řidiče při průjezdu centrem města Přerova na hlavní třídě u hlavního nádraží. Původně odvážný barevný návrh v zářivé žluté fasádě s červenými okny, kdy mnozí skeptici čekali na výsledek, slaví obrovský úspěch. Barevná kombinace se vydařila takříkajíc na jedničku.

Dispoziční řešení haly Klaza

Ocelová hala bude sloužit jako prodejna pro soukromého investora společnost Klaza spol.s.r.o., která se zabývá prodejem manipulační a servisní techniky pro automobily. Hala bude dispozičně rozčleněna na prodejnu, sklad a servisní část.

Montovaná hala je především řešena funkčně a ekonomicky s důrazem na precizní zapravení opláštění klempířskými prvky.

Prodejní hala dosahuje rozměrů 14 x 26 x 3 metry v okapu a byla navržena do tvaru písmene L, při tomto členění prostoru byla zvolena pultová střecha se sklonem 9° a skládaným střešním pláštěm, který je pro tento typ a členitost střech vhodnější. Okapový systém je sveden do dvorní části areálu.

8rxx5gavd6wos1766zo7.jpg

Opláštění prodejní haly Klaza

Rámová ocelová konstrukce tvořená z ocelových sloupů, příčlí, náběhů a tenkostěnných vaznic METSEC je opláštěná stěnovými izolačními polyuretanovými panely Kingspan. Tyto panely vynikají vysokou kvalitou, která se odráží zejména v tepelněizolačních vlastnostech, trvanlivosti, stálobarevnosti, únosnosti a požární odolnosti. Pro izolaci byl zvolen optimální panel KS 1000 AWP tl. 100mm v profilaci micro/box a barvě zářivě žluté RAL 1021 a součinitelem prostupu tepla U=0,226 W/m2K.

Střecha je zateplená skládaným střešním pláštěm z důvodu členitosti haly. Skládaný střešní plášť haly je složený z nosného trapézového plechu, na který se položí vrstva polystyrenu 200mm a hydroizolační folie SIKA. Takto složený skládaný plášť je ideální pro odtok vody do úžlabí.

Výplně otvorů v hale Klaza

Kontrastem ke žluté fasádě jsou bezesporu červená okna, dveře a sekční vrata – vše dodané v barvě ohnivě červené RAL 3000. Sekční vrata jsou dodaná jedny s prosvětlovací lamelou, druhá vrata plná bez prosvětlení.

Dostatek světla do prodejní části zajistí velké prosklené plastové výkladce v čelní části haly směrem do ulice. Na velká okna navazují prosklené dveře jako hlavní vstup prodejny. Soustava bočních oken s otvírkami bude zajišťovat dostatečný přísun denního světla z východní strany haly do servisní části budovy.

Celkově lze říci, že se jedná o velmi povedenou ukázku montované prodejní haly, kde se dobře prolíná funkční průmyslový design budovy a výrazný estetický dojem z haly jako celku. Na opláštění montovaných hal je v současné době k dispozici široká škála barev sendvičových panelů a investoři, kteří se odváží i k výraznějšímu provedení jsou po zásluze odměněni. V každém případě je toho důkazem montovaná ocelová hala Klaza v Přerově.

Ing. Blanka Dostálová

UNIHAL s.r.o.

www.unihal.cz