husqvarna

Sokolov dokončuje pozemky pro stavbu rodinných domů na sídlišti Vítězná

Sokolov 24. září (ČTK) - Sokolov dokončuje 11 parcel pro stavbu rodinných domů na sídlišti Vítězná. Náklady na jejich zasíťování včetně komunikací a veřejného osvětlení vyšly na osm milionu korun. S přípravou pozemků pro bytovou výstavbu chce město pokračovat i v dalších letech, například v Jižním lomu. Novinářům to dnes řekl místostarosta Jan Picka (nez.).

Pozemky vznikly v Roháčově ulici, která z jedné části sousedí se sídlištěm a z druhé s rodinnými domy. Lokalita má nedaleko k městským parkům i centru města. Parcely budou zkolaudovány na začátku října, poté je bude radnice nabízet k prodeji.

"Nejvíce se nám osvědčilo to, že sem přijdou nabídky a z nich budeme vyhodnocovat podle nabízené ceny. Nějakou představu o základní ceně, pod kterou nemůžeme jít, máme. Budeme mít znalecký posudek," řekl Picka.

Dalších pět pozemků připravuje město na stejném sídlišti ve Vítězné ulici. S největší bytovou výstavbou se ale v příštích letech počítá u Jižního lomu. Jde o lokalitu, která je blízko centru a zároveň je nedaleko řeky Ohře, kde je cyklostezka i dostatek zeleně. Je také poblíž jezera Medard, které je již nyní oblíbeným rekreačním místem. K dispozici by tam mohlo být až 40 volných pozemků. Město nyní pracuje na přípravách projektu, financovat by jej chtělo i z dotace.

V posledních letech se nové parcely pro bytovou výstavbu v Sokolově s 23.000 obyvateli připravovaly jen zřídka. Město je totiž obklopeno doly a není zde dostatek místa pro jejich výstavbu. Velké množství parcel nyní nenabízí ani soukromý investor. Sokolovsko se přitom potýká se značným odlivem obyvatel. V přepočtu na 100.000 obyvatel byl úbytek lidí z celého regionu za první pololetí letošního roku nejvyšší ze všech okresů v Česku.