Komatsu potřebuju Bagr

Skupina DEK kupuje slovenskou firmu Stachema včetně její české pobočky

Brno 9. prosince (ČTK) - Investiční fond Dekinvest ze skupiny Dek Víta Kutnara kupuje slovenskou společnost Stachema včetně její české pobočky. Spojení posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svých internetových stránkách.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti výroby stavební chemie," uvedl úřad s tím, že fúzi posuzuje v takzvaném zjednodušeném řízení. Rozhodnutí tak vydá do 20 dní.

O nákupu 100 procent akcií skupinou Dek na svém webu informovala i společnost Stachema. "Skupina Dek podepsala s dosavadními akcionáři Stachemy smlouvu o nákupu 100 procent akcií společnosti a po schválení transakce příslušnými úřady se stane jejím jediným akcionářem. Chtěli bychom Vás ujistit, že Dek i Stachema zůstanou i po dokončení transakce fungovat nezávisle a odděleně, nebudou sdílet informace o zákaznících ani obchodních podmínkách a všechny dohody mezi společností Stachema a jejími zákazníky budou zachovány a dodrženy," uvedli v oznámení výkonný ředitel Stachema CZ Radim Novák a generální ředitel Dek Vít Kutnar.

Společnost Stachema vznikla v roce 1991 na Slovensku, o rok později i v České republice. Podle internetových stránek slovenské mateřské společnosti je jedním předních výrobců a dodavatelů stavební chemie, materiálů pro povrchové úpravy fasád, chemických přípravků a speciálních hmot.

Podle poslední zveřejněné výroční zprávy za rok 2019 dosáhla Stachema CZ čistého obratu 643 milionů korun a vykázala čistý zisk 41,9 milionu korun.

Největší český prodejce stavebnin, skupina DEK Víta Kutnara, má více než sto prodejen v ČR a na Slovensku. Letos v květnu ÚOHS skupině povolil nákup výrobce betonových dlažeb Best. Podle konsolidované výroční zprávy za rok 2020 vykázala skupina čistý obrat ve výši 857 milionů korun a zisk po zdanění ve výši 231 milionů korun.